Boost karty

Witam serdecznie,
Mam pytanie odnośnie boostu karty graficznej. Mam GTX’a 1080 w wersji od Palita Gamerock Premium i ma on dual bios. Przełączyłem właśnie na ten drugi BIOS bo liczyłem, że może inaczej wentylatory będą się zachowywać (karta pomimo, że wyłącza wentylatory poniżej 50 stopni to chodzą one tak - włączają się i wyłaczają i tak w kółko). Niewiele to dało, ale zauważyłem, że karta boostuje wiele wiele wyżej - było max 1880Mhz a teraz nawet 2050Mhz. Wyczytałem, że jest to BIOS OC, ale w GPU-Z jest coś takiego

, i nie wiem, czy są to normalne (stabilne) zegary, działa normalnie, ale czy na dłuższą metę bedzie ok?

To nie tak działa dual bios jest po to że jak kręcisz grafike i ją przekręcisz i nie chce wstać wtedy zmieniasz biosa na 2 który ma normalne wartości żeby potem można było kompa odpalić na spokojnie i przywrócić normalne ustawienia.

Można też jakiś tam domyślny boost włączyć, ale i tak normalnie można Jeszce go podkręcić do wyższych ręcznie jak to każdy OC robi tak jak ja mam w EVGA ale dual bios służy bardziej do flashowania / rollbacku asekuracyjnego.

Ręcznie ludzie podbijają nawet powyżej 2100 spokojnie…

Co do twojej grafiki musisz odpalić benchmarka bo pewnie nie masz na stałe ustawione OC tylko żagluje taktowaniem w zależności od wymaganej mocy. i w benchmarku powinna grafika pracować już pod maksymalnym obciążeniem i możesz sobie zobaczyć jakie ma pełne taktowanie w stresie i czy będzie grafika stabilnie działać przy takim obciążeniu.

No dobra, ale sprawdź stronę internetową - tam jest napisane, że 1 to OC BIOS. Odnośnie taktowań - nie wywala nic i jeśli chodzi o ich stabilność to na początku od razu jest 2050MHz i lecą w dół maksymalnie do 2000MHz wraz z temperaturą, która wynosi 73 stopnie przy 2000MHz i niecałych 1100RPMach.

EDIT:
Dodaję plik z GPU-Z.GPU-Z Sensor Log.txt (292,2 KB)
Tylko chwila gry, ale mam nadzieję, że wystarczy. Na samym początku widać też sposób działania wentylatorów (RPM), skacze do około 700-800RPM i spada do 0, czym to jest spowodowane?

EDIT2: A tutaj dowód odnośnie OC BIOS’a: https://eu.palit.com/palit/vgapro.php?id=2614&lang=pl

No nie do końca, akurat zgłębiłem temat. Na grafice jest inaczej niż na płycie głównej. Albo cicho, albo wydajnie.W niektórych kartach jest nawet pstryczek fizyczny.

No fakt niektórzy to robią po swojemu u mnie też w EVGA po 2 switchu włącza sie ten tryb boost który mogę też włączyć na 1 biosie tylko już ręcznie za pomocą tej apki co pokazywałem powyżej… ale ogólnie to jest własnie po to aby można było przywrócić ustawienia w razie W

https://www.evga.com/support/faq/FAQdetails.aspx?faqid=59711

Dlatego ja wróciłem do czytania instrukcji. I nie jestem mądralą co się zna bez sprawdzania.

Nie rozumiesz ten boost to tylko taki lekki oc fabryczny dokładnie jak w procesorze że masz 3.6 a przy boost poleci do 4GHz a ludzie OC ręcznie podkręcają z 4.6 do nawet 5Ghz na wodnym tu masz dosłownie to samo.

I jak byś przekręcił zegar i nie chciał sie komp uruchomić to wracasz na zapasowy bios i zmieniasz.
I w moim wypadku boost z evga precision tylko kręci zegary a ramy już nie takie rzeczy juz trzeba samemu ostrożnie robić.

Ja wszystko rozumiem, ale np taki PowerColor robi fizyczny przełącznik na droższych kartach.Cisza-wydajność.

To jest to samo tylko dali inną nazwe na laminacie to jak skakać a podskakiwać…

I w razie czego zawsze można sobie zrobić flash biosu
https://www.overclockersclub.com/guides/how_to_flash_rtx_bios/

Lub w razie czego szukać na Tech…
https://www.techpowerup.com/vgabios/?manufacturer=EVGA&model=RTX+2070+Super