Boot.ini i inne

Witam,

mam 2 dyski twarde (ATA i SATA II).

ATA to dyski : C;E

Sata: D;F;G

1.) Obecnie mam windows XP Pro sp2 na G, Windows 7 mam na F. Najpierw zainstalowałem 7 potem XP, ale przy odpalaniu bootloader od razu wbija na XP, próbowałem dodawać jakieś wpisy do boot.ini, ale odziwo nic to nie dało (boot.ini na C i D, co jest? :P)

No i wiadome pytanie: jak utworzyć listę windowsów, EASYBCD odpada bo każda wersja wywala error.

2.) jak mówiłem D;F;G to partycje dysku SATA, ale jak chce przez ‘mój komputer’ wejść na D bądź F to wyskakuje okienko

280d4246f7f8648a.jpg

Ustawiałem żeby otwierał przez explorer.exe ale wtedy za każdym razem wyskakują moje dokumenty,

może ma z tym związek fakt, że przed formatem miałem na komputerze rootkita (jak wyczytałem) 1hqup.exe i kiedy po formacie takie okienko mi wyskoczyło to domyślnie miałem tę nazwę w okienku [nieco innym okienku( ten rootkit podobno z pendrive’a)].

3.) Nie chcę zakładać osobnego tematu więc napiszę tutaj, otóż na Windows 7 nijak nie mogę zainstalował sterów do mojej karty Creative Audigy SE, próbowałem te stare i te dla W7 i nic, wszystko wypróbowałem, moja drukarka Xerox Phaser 3117 też niby się zainstalowała a nie drukowała, w ogóle same kłopoty z tym W7 były.

Loga z HJ nie daję, bo nic specjalnego tam nie ma (nie mówcie żebym dał, naprawdę nie ma :slight_smile: ).

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nic nie wskórasz przez edycję boot.ini.

Spróbuj jeszcze programu VistaBootPro. Jeżeli nadal będzie wywalało błędy to przywróć rozruch od win7 i spod 7 edytuj BSD.

I jeszcze jedno jeżeli plik boot.ini jest na c:\ i możesz go edytować a nie możesz wejść na D:\ przez explorer to myśle , że to wina wirusa.

Tak to chyba wirus, teraz wykryło mvmdh na F:, ale mam zainstalowany Comodo internet security, więc usunął, co do rozruchu win7 nie wiem jak to zrobić, a na D wejdę ale muszę wpisać w pasku D : :slight_smile:

Na innym forum widziałem ten problem, więc wkleję logi z OTL.

Zauważyłem też, że 1hqup i mvmdh występują często razem, interesujące :slight_smile:

OTL:

http://wklej.to/UV4E - OTL.txt

http://wklej.to/ExlA - Extras.txt

Edit: Znalazłem plik autorun.inf na F: (windows 7) i D: oto zawartość:

[AutoRun]

open=1hqup.exe

shell\open\Command=1hqup.exe

Ewidentnie.

Musisz założyć nowy wątek w dziale bezpieczeństwo systemów i logi.

Usuń z dysku ukryty plik autorun(rozszerzenie nie pamiętam). Miałem podobne sceny nawet po świeżo postawionym systemie xD

Nie dziw się, że startuje Ci xp zamiast siódemki, skoro najpierw zainstalowałeś siódemkę a potem xp. xD Poprawnie instaluje się systemy od najstarszego do najnowszego. ;p

Tutaj: http://helpc.eu/odzyskiwanie-bootloader … t2880.html masz opisane jak przywrócić bootloader visty(na siódemce też też zadziała, bo sprawdzałem) i jak dodać do niego xpeka…