Boot.ini jak skopiować na dysk

Witam. Po formacie dysku miałem z nim problem. Brakowalo pliku NTDRL ale z tym sobie poradziłem. teraz próbuje włozyć na niego plik boot.ini żeby zaczoł mi bootowac ale jednak sobie z tym nie radze ( jakbym nie kombinował z podpieciem razem z drugim dyskiem system zawsze czyta ten zwalony dysk. Próbowałem wgrać na dyskietke i komenda copy a:\boot.ini C:\ ale nie szło bo plik boot.ini jest “niewidzialny” przez dyskietkę. Bardzo prosiłym o szybką pomoc zależy mi na sprawnym komputerze jeszcze dzis.

Po pierwsze:

jakie dyski ( ATA czy SATA)

po drugie -

to jest plik boot.ini - wystarczy skopiować - wkleić w notatniku i zapisać jako boot.ini (opcja wyboru typu pliku : wszystkie pliki)

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 21:03

i jeszcze jedno - oryginalny plik boot.ini ma ustawione atrybuty "hs"

(znaczy hidden - ukryty i system (owy) :wink: )

Standardowo jest to plik systemowy i ukryty.

Przy Twoim sposobie kopiowania użyj xcopy z przełącznikiem /H.:mrgreen:

zapisałem tak. Dalem wszystkie pliki i ikonka była taka jak dokumentu txt ale mniejsza z tym. Gdy wpisywalem to nie było tego pliku na dyskietce ( wziołem dir i był pod inną nazwą ) wpisalem ją i też nic. Prosze o dokładne polecenie ( jakie mam wpisać przy bootowaniu z dystkietki ) bo jestem początkujacym w tych sprawach

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 21:14

Dysk SATA

zapisz na dyskietce BEZ ustawiania atrybutów. a poza tym, napisałem, że masz zapisać jako " boot.ini" , czyli, że

  1. w oknie “Nazwa pliku” - wpisujesz " boot.ini

2 w oknie “Zapisz jako plik” - wybierasz “wszystkie pliki”

  1. w oknie “Kodowanie” - ma być wybrane “ANSI”

P.s.

Ikonka tego pliku nie jest taka sama jak zwykły tekstowy :wink:

Jeśli Ci to jeszcze potrzebne:

xcopy jest poleceniem zewnętrznym (plik z rozszerzeniem .exe)

xcopy c:\boot.ini a: /h

xcopy a:\boot.ini c:\ /h

:mrgreen: