Boot.ini na XP

Witam, szybko potrzebuję pliku boot.ini na XP. Zrobiłem format dysków, ale na jednym miałem windowsa, a format zrobiłem na drugim drugim i tam zainstalowałem windowsa (pierwszy dysk z windowsem pozostał bez zmian). No i zaczął się problem, ponieważ boot zrobił się chyba na tamtym dysku, a ten właśnie dysk jest wyjęty z komputera i teraz nie mogę w ogóle włączyć windy :expressionless: Aktualnie siedzę na Ubuntu, więc proszę o szybką pomoc. Aha, jeśli jest to potrzebne to nowego windowsa mam na dysku D:. Z góry dzięki za pomoc.

Uruchom kompa z płyty Windy i odpal konsole odzyskiwania (po wczytywaniu naciśnij R) i wpisz:

  • FIXBOOT

  • FIXMBR

plik boot.ini możesz sobie sam napisać w notatniku

http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.ini_-_kontrola_Startu

:slight_smile:

Adam, na tym polega problem, że probowałem te 2 komendy i nic… :expressionless: Może ktoś coś wymyśli :wink: Nie wiem czy to ważne, ale winde mam na dysku SATA, a moja mobo to Foxconn P35A-S. Może w biosie coś trzeba ustawić? Wcześniej miałem na ATA.

szybko

:slight_smile:

W komendach podanych przez adam749 , zabrakło trzeciej:

cd C:\

bootcfg /rebuild

do systemu na c:/

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

dla Ciebie…

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

p.s. zapisz jako boot.ini na c:/

Pozdrawiam

lukasz_xd a jesteś pewien że ma XP Home Edition bo jakoś nie zauważyłem

:slight_smile:

A co to za różnica? Może sobie wpisać co mu się podoba nawet Windows 7 Professional :wink: Dla boot.ini najważniejsze i tak jest skąd ma rozpocząć rozruch a nie jego nazwa (która jest wyświetlana np. przy instalacji wielu systemów na jednym komputerze tak jak jest to w Viście masz wybieranie systemu a to co tam pisze możesz sobie zmodyfikować dowolnie oprócz tego skąd ma wystartować system)