BOOT.INI- nie znaleziono pliku

Witam. Właśnie przed chwilą chciałem sobie wgrać servis pack 3. Włączyłem instalacje normalnie a po chwili błąd , że nie wykryto ważnego pliku BOOT.INI i instalacja nie może być kontynuowana. Wie ktoś jak taki plik odzyskać?? Bardzo mi zależy.

ukryty na wierzchu partycji systemowej (dla c - C:\BOOT.INI)

musi działać prawidłowo jeśli ci sie system uruchamia

(mówimy o xp?)

Tak mówimy o XP. Dodam (choć niewiem czy to ważne), że gdy uruchamiam system to pisze nieprawidłowy plik BOOT.INI

http://support.microsoft.com/kb/330184/pl

Tak wszystko ładnie pięknie. Ale nie ma jakiegoś innego sposobu? Bo ja mam już zainstalowany system windows i gdy wkładam płytke z servis packiem i z systemem to nic mi się nie wyświetla tylko normalnie sie system uruchamia.

Dodane 24.03.2010 (Śr) 17:27

A czytałem, że można uruchomić CHKDSK z konsoli odzyskiwania, tylko jak ją włączyć? Wiem, że można z płyty z Windowsem 98 lub 2000, ale owej nie posiadam.Ma ktoś może link do pobrania takiej płytki? (najlepiej żeby była tylko do wypalenia na CD)

Aby komputer uruchamiał się z płyty CD, należy go uprzednio poinstruować w BIOS-ie.

bootowanie-windowsa-t34284.html

lojsko ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Konsola jest na płycie instalacyjnej Windows XP, a nie na service packu

chkdsk można również uruchomić w wierszu poleceń przy uruchomionym XP (Start>Uruchom>wpisz “CMD”>wpisz “chkdsk /?”)

CHKDSK próbowałem, ale gdy chcę dać CHKDSK C:/F to wyskakuje, że nie można zablokować dysku, czy wolumin ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera? Daje T, ale po restarcie kompa skan się nie pojawia…

podaj jaki masz system

XP Home czy XP Prof

na jakiej partycji się znajduje na C:\ czy innej

:slight_smile:

XP Prof na C

otwórz notatnik i wklej do niego

zapisz jako boot.ini >> wszystkie pliki

w lokalizacji *C:*

:slight_smile:

Zrobiłem tak jak napisałeś zaraz spróbuje odpalić servis packa.