BOOT.INI- nie znaleziono pliku

(Patrykkrzywania1) #1

Witam. Właśnie przed chwilą chciałem sobie wgrać servis pack 3. Włączyłem instalacje normalnie a po chwili błąd , że nie wykryto ważnego pliku BOOT.INI i instalacja nie może być kontynuowana. Wie ktoś jak taki plik odzyskać?? Bardzo mi zależy.

(Damgora) #2

ukryty na wierzchu partycji systemowej (dla c - C:\BOOT.INI)

musi działać prawidłowo jeśli ci sie system uruchamia

(mówimy o xp?)

(Patrykkrzywania1) #3

Tak mówimy o XP. Dodam (choć niewiem czy to ważne), że gdy uruchamiam system to pisze nieprawidłowy plik BOOT.INI

(deFco247) #4

http://support.microsoft.com/kb/330184/pl

(Patrykkrzywania1) #5

Tak wszystko ładnie pięknie. Ale nie ma jakiegoś innego sposobu? Bo ja mam już zainstalowany system windows i gdy wkładam płytke z servis packiem i z systemem to nic mi się nie wyświetla tylko normalnie sie system uruchamia.

-- Dodane 24.03.2010 (Śr) 17:27 --

A czytałem, że można uruchomić CHKDSK z konsoli odzyskiwania, tylko jak ją włączyć? Wiem, że można z płyty z Windowsem 98 lub 2000, ale owej nie posiadam.Ma ktoś może link do pobrania takiej płytki? (najlepiej żeby była tylko do wypalenia na CD)

(deFco247) #6

Aby komputer uruchamiał się z płyty CD, należy go uprzednio poinstruować w BIOS-ie.

bootowanie-windowsa-t34284.html

(Agatonster) #7

lojsko ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Damgora) #8

Konsola jest na płycie instalacyjnej Windows XP, a nie na service packu

chkdsk można również uruchomić w wierszu poleceń przy uruchomionym XP (Start>Uruchom>wpisz "CMD">wpisz "chkdsk /?")

(Patrykkrzywania1) #9

CHKDSK próbowałem, ale gdy chcę dać CHKDSK C:/F to wyskakuje, że nie można zablokować dysku, czy wolumin ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera? Daje T, ale po restarcie kompa skan się nie pojawia...

(Leon$) #10

podaj jaki masz system

XP Home czy XP Prof

na jakiej partycji się znajduje na C:\ czy innej

:slight_smile:

(Patrykkrzywania1) #11

XP Prof na C

(Leon$) #12

otwórz notatnik i wklej do niego

zapisz jako boot.ini >> wszystkie pliki

w lokalizacji *C:*

:slight_smile:

(Patrykkrzywania1) #13

Zrobiłem tak jak napisałeś zaraz spróbuje odpalić servis packa.