Boot.ini - problem timeout=0

Mam problem z plikiem BOOT.ini . Ustawiłem niczego się nie spodziewając timeout=0 (wcześniej było 30). Komputer nieustannie sie restartuje. Co robić?

EDIT:

Zapomniałem dodać, że nie mam płyty instalacyjnej XP…

To nie to. Ustawiając timeout=0 powinien od razu startować system pierwszy na liście boot, może jescze coś zmieniłeś?

Nie tylko to, wrzucałem plik BOOT znaleziony gdzieś tam.

EDIT: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1263411.html - [gdzieś tam]

I to jest powód twoich problemów. Spróbuj przywrócić plik boot.ini: http://forum.idg.pl/topic/186421-jak-pr … a-xp-na-d/

Przecież pisałem ze nie mam dostępu do systemu. Da się to zrobić jakoś inaczej…?

A przeczytałeś dokładnie informacje na stronie którą podałem? Jest tam sugestia aby uruchomić komputer z płyty instalacyjnej i naprawić system z pomocą konsoli odzyskiwania.

Ewentualnie uruchom komputer z jakiegoś Linuxa livecd i ręcznie edytuj plik.

Ok, zobaczę co da się zrobić.

EDIT: Próbuję uruchomić dzieki hiren BOOT cd i mam pytanie: jaka opcje mam wybrać? Próbowałem przez mini XP, ale nie wyszło. Chyba trzeba z ntfs ale nie wiem.

boot.ini przeważnie jest ukryty, poprzez live CD/USB Linuksa będzie widoczny.

Najlepiej wg porady @rgabrysiak skorzystać z konsoli odzyskiwania.

Dostałem się do BOOT.ini i naprawiłem go troszkę. Dodałem bowiem to:

/fastdetect /NoExecute=OptInM

Plik edytowałem w narzędziu jakie daje Hiren Boot CD 15.2 jak i w Mini XP(jednak tutaj wydaje mi się, że plik nie jest edytowany na partycji systemowej© tylko pamięci RAM(X).

Teraz gdy włączam komputer pojawia mi się opcja wyboru systemów:

  1. Windows XP Professional

  2. /NoExecute=OptInM

Dodatkowo mogę nacisnąć klawisz F8 i tam mam tryby awaryjne itd.

Po wybraniu każdej z opcji komputer zachowuje się jak wcześniej, czyli restartuje się.

Więc pożycz płytę i skorzystaj z konsoli odzyskiwania.

A na drugi raz nie zabieraj się za rzeczy o których nie masz pojęcia.

Wiem, wiem i dziękuję, że tak aktywnie mi pomagacie :slight_smile: