Boot loader do win7


(Wojtekkie2) #1

Witam, wczoraj wypiąłem dysk, na którym był boot loader do win7 i teraz miałbym prośbę, by ktoś mi tę linijkę pomógł dopisać, bo na dysku jest win7, ale włącza się tylko XP. Pozdrawiam

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect


(Lufcik) #2

Czyli mam rozumieć że na jednym dysku masz 2 systemy? Jeżeli tak to nie dopiszesz w taki sposób. Win 7 używa innego bootladera. Możesz wsadzić płytkę z win7 i skonfigurować mbr albo graficznie za pomocą odpowiednich narzędzi lub z konsoli pobawić się poleceniem bootrec. Możesz też z poziomu systemu użyć programu easybcd.


(Wojtekkie2) #3

Tak, znaczy teraz mam dysk, na którym jest XP i 7, włącza się tylko XP. To tym easybcd z pozycji xp uda mi się to zrobić?


(floyd) #4

Tak.

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html


(Lufcik) #5

Tak. Ale jak go użyć to Ci już nie powiem, bo nigdy tego nie robiłem tym programem. To jest bardzo popularny program, więc jak coś to instrukcje na necie


(Wojtekkie2) #6

Program wywala mi błąd “Error Opening BCD Registry” i każe wskazać gdzie znajduję się to BCD Registry, a ja niestety mu nie wskaże, bo nie wiem :wink:


(Lufcik) #7

Może na partycji z windows 7 lub w katalogu boot na tej samej partycji. Ten komunikat się pojawia podczas tworzenia nowego wpisu? Najpierw musisz zainstalować bootloader windows7. Ten program ma chyba takie możliwości.

http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/Updating+the+MBR+and+Bootsector

http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/Dual-Boot+Guides

Może Ci sie przyda. Podczas zabawy z bootloaderami jak zrobisz coś nieuważnie, w szczególności z MBR to możesz nawet pożegnać się z danymi.