Boot loader Windows 10 zepsuty

Witam, parę dni temu postanowiłem zainstalować na swoim laptopie Ubuntu. Wcześniej już miałem zainstalowanego Windowsa 10. Wydzieliłem na ten system wolną partycję. Po zainstalowaniu systemu, gdy wybieram w boot menu Windows 10, to nie chce się uruchomić tylko miga podkreślnik. Ubuntu uruchamia się normalnie.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Ale mówisz o grub, czy bootmenu wbudowany w sprzęt.
Podaj też model i specyfikacje komputera, nikt nie ma szklanej kuli.

Lenovo G500. Inter Core i3-3110M. System 64-bitowy.
Tutaj masz filmik jak to wygląda : https://www.youtube.com/watch?v=wyZa38sVtKk

Jak Windows 10 jest zainstalowany w trybie UEFI to niekoniecznie musi GRUB go odpowiednio obsługiwać. Natomiast powinno działać uruchomienie Windows 10 z wbudowanego menu bootowania UEFI. Będzie się nazywać ta pozycja “Windows Boot Manager”.

EDIT:
Właśnie główną zaletą UEFI na zwykłym BIOS-em jest to, że jeden system nie nadpisuje swoim bootloaderem bootloadera innego systemu. Czyli GRUB oraz Windows Boot Manager są obydwa na dysku, nie ważne jak wiele razy reinstalowałbyś Windows 10 lub Ubuntu. Po prostu system ustawia swój boot manager jako domyślny w UEFI. Ale z poziomu boot menu UEFI można do obydwu uzyskać dostęp bootloaderów. Boot menu UEFI to skrót Fn + F12 (albo samo F12 w zależności od modelu) na laptopach Lenovo.

xmatrxon

Uruchom Ubuntu, potem terminal. Podnieś uprawnienia:
sudo su

Podaj wyniki takich poleceń (tam jest małe L jak Licheń):
parted -l
fdisk -l
ls -lR /boot