Boot partycji recovery

witam, mam laptop asus r500v. zainstalowany na nim był domyślnie windows 8 (bez pro). Niestety po “odświeżaniu systemu” (za pomocą wbudowanej funkcji w windows 8) zaczęły się problemy w postaci braku możliwości instalacji aktualizacji. Niestety usunąłem system z dysku ale pozostawiłem partycje restore i recovery. Chciałbym (jeśli to możliwe) użyć tych partycji do zainstalowania z nich systemu windows. W jaki sposób mogę to zrobić?

 

Próbowałem działać programem ASUS AI Recovery Burner (lub coś podobnego) aby nagrać partycję recovery na dysk DVD, niestety jak się okazało program nie obsługuje systemu windows 8.

Mógłby mi ktoś poradzić co mogę zrobić? Potrzebuję przedewszystkim odzyskać mój oryginalny klucz systemu Windows, lecz nie wiem jak mam sobie dalej radzić. Proszę pomóżcie…

F9 przy starcie laptopa.

zadziała nawet jeśli nie mam systemu operacyjnego? 

Trudniej było napisać chyba ten post zamiast sprawdzić? O ile nie uszkodzona partycja recovery to zadziała.

Niestety próbowałem naprawiać system z poziomu dostępnych opcji jednak bezskutecznie. Czytałem, że aby odzyskac klucz, mogę zdobyć nośnik instalacyjny Windows 8 Core i po zainstalowaniu system windows użyje mojego klucza, który jest zapisany w UEFI. Czy to prawda i czy to legalne?

Klucz jest przypisany do komputera i po instalacji innej niz recovery w przypadku windows 8 nie da sie go aktywowac

 

Wyciagniecie klucza nic nie da ale jak bardzo chcesz http://siedem.it/reviews/produkey/

@Gruchi

o czym Ty mówisz? Oczywiście, że da się zaintsalować Windows’a 8 normalnie z płytki i system pobierze klucz, który jest zapisany w BIOS. Sam tak robiłem (lapek z preinstalowanym systemem, który usunąłem wraz z partycjami).

 

@charper 

Tak jak pisano wyżej powinno się udać odzyskać system jeżeli partycja jest nie ruszona. Możesz również załatwić nośnik z windows 8 i zainstalować normalnie z płyty. Jest to w pełni legalne.

@up

 

Robiłem system na lapku HP i jakoś klucza nie pobrał. W dodatku wyciagnietego klucza nie dało sie aktywowac. O tym pisze.

@up

No to dziwne, bo u mnie bez problemu pobrało (laptop SAMSUNG).

jeśli miałeś 8 to wgraj 8 z msdnaa czy skąd tam chcesz - obojetnie jaka wersja i tak bedzie downgrade i o klucz Cie nie poprosi, tylko włącz secure boot w uefi.

jeśli 8.1 to graj 8.1 i też zadziała.

testowane milion razy na inspirionie 15