Boot - proszę o kopię!

Witam!

Bawiłem się trochę plikami systemowymi i partycjami i przypadkowo podmieniłem pliki w folderze boot (C:/)

Teraz przy uruchamianiu mogę wybrać partycję przywracającą system lub windows xp.

Praktycznie aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, ale jakby szło wolałbym to mieć normalne.

Więc…

Proszę o wysłanie mi kopii folderu BOOT (C:/)(obrazek jak go "włączyć zamieszczam niżej)

do systemu MS Windows XP Home Edition (najlepiej z service pack 3 (jeśli ma to większe znaczenie))

Z góry dziękuję

http://compmix.republika.pl/boot.bmp

Jak zobaczyć folder BOOT

Otwórz ten plik i wywal z niego linijkę z opisem konsola odzyskiwania :stuck_out_tongue:

ja tam mam pięć plików

  • *.IDX

  • *.LST

  • *.DAT

  • *.KNL

  • *.IRD

panel sterowania->sysytem->zaawansowane->Ustawienia w części Uruchamianie i odzyskiwanie->i odznaczasz “czas wyświetlania listy systemów operacyjnych”

gotowe a nie zapomnij dać domyślny system jako prawidłowy

podmiana tych plików może się źle zakończyć już lepiej odzyskać z płyty systemowej(ale to jak nie działa system)

co najwyżej tylko plik boot.ini można skopiować

start > uruchom > C:\boot.ini

dla XP prof.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

zakładam że system masz na C:\

i tu jest coś takiego że C: nie musi być pierwszą partycją na dysku ja mam na drugiej i jakoś żyje i mogę bezproblemowo formatować system i 1 ,2 i linuksa a zawsze mogę go przywrócić programem do kopiowania partycji

Nie powinno się kopiować tego pliku od innych :slight_smile:

Dobra sposób pawcia zadziałał :wink: dodatkowo dla pewności przywróciłem system;)

Dzięki za pomoc