Boot sektor partycji podstawowej - pytanie

Witam!

Mam pytanie odnośnie boot sectora partycji podstawowych. Na Wikipedii możemy przeczytać, że:

I boot sektor to MBR, ale też te 512 bajtów każdej partycji. I jak jest wiele systemów operacyjnych na komputerze to każdy boot sektor partycji ma własny program rozruchowy, aby “wrzucić” do pamięci komputera dany system. Ale jak jest np. tylko jeden system, dajmy na to Windows jakiś, to co znajduje się w tych boot sektorach pozostałych partycji :?: Np. jeśli dysk systemowy to C:, a są jeszcze D:, E:, F: - to co jest w boot sektorze tych 3-ech ostatnich :?: Program rozruchowy jest chyba tylko w C:…

Z góry dzięki za odpowiedź, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć…

EDIT:

Załóżmy, że wszystkie partycje są podstawowe.

Według mnie każda partycja ma sektor rozruchowy (boot sektor) lecz gdy na dysku C zainstalowany jest system to ten boot sektor są w nim jakieś tam dane, a gdy na danej partycji są dane (nie ma tam zainstalowanego żadnego systemu) to boot sektor jest pusty.

Każda partycja, na której znajduje się zainstalowany OS ma sektor rozruchowy. MBR sprawdza te sektory przed uruchomieniem systemu i daje możliwości uruchomienia systemu(o ile na partycji jest informacja o systemie).