Boot w Auroxie

(Piojarek) #1

chcialbym zainstalowac Auroxa, sciagnalem juz obrazy plyt i wypalilem...

i tutaj problem: pierwsza plyta instalacyjna mi nie bootuje...

czy ktos z was wie jak nalezy wypalic taka plyte zeby byl z niej rozruch?

Wystarczy nagrać płytę z obrazu. Każdy program do nagrywania oferuje taką możliwość.

Przed nagraniem radzęjeszcze sprawdzić sumy kontrolne (md5sum)

(Piojarek) #3

uzywam Nero 6.6, wiec jest on dosc uproszczony, wypalilem najpierw pierwsza plyte bez niczego, pozniej jako "dysk startowy", i tak nie chciala pojsc...

oczywiscie w biosie boot ustawiony z CD...

czy potrzebne jest dodanie jakiegos pliku bootujacego czy cos w tym stylu?

Pytanie to dotyczy Nero, czyli programu działającego pod Windowsem. Dlaczego moderatorzy wszystko, co w temacie ma coś zwiazane z Linuksem wrzucają tutaj i robią tutaj śmietnik?

Do autora tematu. Temat był już kilkakrotnie poruszany na tym forum. Użyj szukajki. Słowa kluczowe: płyta butująca, płyta startowa itp.

(Mariusz Platek) #5

Ad1. Płytę wypalasz poleceniem w Nero "Nagrywarka >> Nagraj plik obrazu"

(jak zrozumiałem ściągnełęś obrazy płyt). Wtedy będzie działać - bootować się.

Ad2 . "Płyta startowa" - "butująca" to taki potworek językowy, i chyba z błędem ortograficznym.

Mariusz

(Piojarek) #6

tak wlasnie zrobilem...

polecenie "nagraj obraz na dysk", pozniej wypakowalem obraz i nagralem poleceniem "utworz startowy CD" w jednym i drugim przypadku nie bylo rozruchu z CD...

nie wiem czy to koniecznie wina Nero, choc wiem ze w starszych wersjach bylo wiecej zaawansowanych opcji jesli chodzi o tworzenie dysku startowego...

Po co? Poczytaj może sobie gdzieś o nagrywaniu obrazów ISO.

(Bartekviper) #8

Jak nie umie to niech rozpakuje a potem zawartość archiwum po p[rostu wypali. Też sposób :wink:

Tylko że w ten sposób nie uzyska płytki bootującej.

(Piojarek) #10

przeciez napisalem ze za pierwszym razem wypalilem wszystko tak jak bylo... czyli obrazy plyt, nietkniete...

za drugim razem probowalem kombinowac ale i tak to nic nie dalo...

A jak wsadzisz tą płytę do napędu, to co na niej widzisz?

(Mariusz Platek) #12

Jeśli obrazy płyt mają rozszerzenie .iso to ich się nie wypakowuje. Otwierasz Nero >> Nagraj plik obrazu. Potem u dołu wybierasz "Wszystkie pliki *.*" i wchodzisz do katalogu i widzisz pliki "aurox_coś tam_cd1.iso. Klikasz i nagrywasz.

Mariusz

(Init3) #13

Albo odznaczasz w ustawieniach wirara ISO i masz juz nie jako plik rar tylko iso.