Boot w Auroxie

chcialbym zainstalowac Auroxa, sciagnalem juz obrazy plyt i wypalilem…

i tutaj problem: pierwsza plyta instalacyjna mi nie bootuje…

czy ktos z was wie jak nalezy wypalic taka plyte zeby byl z niej rozruch?

Wystarczy nagrać płytę z obrazu. Każdy program do nagrywania oferuje taką możliwość.

Przed nagraniem radzęjeszcze sprawdzić sumy kontrolne (md5sum)

uzywam Nero 6.6, wiec jest on dosc uproszczony, wypalilem najpierw pierwsza plyte bez niczego, pozniej jako “dysk startowy”, i tak nie chciala pojsc…

oczywiscie w biosie boot ustawiony z CD…

czy potrzebne jest dodanie jakiegos pliku bootujacego czy cos w tym stylu?

Pytanie to dotyczy Nero, czyli programu działającego pod Windowsem. Dlaczego moderatorzy wszystko, co w temacie ma coś zwiazane z Linuksem wrzucają tutaj i robią tutaj śmietnik?

Do autora tematu. Temat był już kilkakrotnie poruszany na tym forum. Użyj szukajki. Słowa kluczowe: płyta butująca, płyta startowa itp.

Ad1. Płytę wypalasz poleceniem w Nero “Nagrywarka >> Nagraj plik obrazu”

(jak zrozumiałem ściągnełęś obrazy płyt). Wtedy będzie działać - bootować się.

Ad2 . “Płyta startowa” - “butująca” to taki potworek językowy, i chyba z błędem ortograficznym.

Mariusz

tak wlasnie zrobilem…

polecenie “nagraj obraz na dysk”, pozniej wypakowalem obraz i nagralem poleceniem “utworz startowy CD” w jednym i drugim przypadku nie bylo rozruchu z CD…

nie wiem czy to koniecznie wina Nero, choc wiem ze w starszych wersjach bylo wiecej zaawansowanych opcji jesli chodzi o tworzenie dysku startowego…

Po co? Poczytaj może sobie gdzieś o nagrywaniu obrazów ISO.

Jak nie umie to niech rozpakuje a potem zawartość archiwum po p[rostu wypali. Też sposób :wink:

Tylko że w ten sposób nie uzyska płytki bootującej.

przeciez napisalem ze za pierwszym razem wypalilem wszystko tak jak bylo… czyli obrazy plyt, nietkniete…

za drugim razem probowalem kombinowac ale i tak to nic nie dalo…

A jak wsadzisz tą płytę do napędu, to co na niej widzisz?

Jeśli obrazy płyt mają rozszerzenie .iso to ich się nie wypakowuje. Otwierasz Nero >> Nagraj plik obrazu. Potem u dołu wybierasz “Wszystkie pliki *.*” i wchodzisz do katalogu i widzisz pliki "aurox_coś tam_cd1.iso. Klikasz i nagrywasz.

Mariusz

Albo odznaczasz w ustawieniach wirara ISO i masz juz nie jako plik rar tylko iso.