Bootawalność płyty z vistą

Witam.

Potrzebuję sformatować starego laptopa. Problem tkwi w botowalności płytki z vistą. Krążek jest oryginalny, tylko nie widzi pliku ntrld. Czytałem o robieniu obrazu płyty itd., ale jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Czy mógłby mi ktoś krok po kroku opisać co powinienem zrobić?

Z góry dziękuję.

Kacper.

do bootowlanego ISO użyj vLite później obraz ISO wypal na płytkę DVD i będzie bootowlana

vLite wymaga zainstalowania AIK. Podczas instalacji wyświetla się błąd: “Plika cabinet “AIKx86.cab” wymagany dla tej instalacji jest uszkodzony i nie można go użyć”. Zestaw automatyzowanej instalacji windows wskazuje błąd 2350.

Po próbie zaisntalowania AIK ściągniętego dwa razy ze strony microsoftu przy uruchomieniu vLite wyświetla się komunikat: http://imageshack.us/photo/my-images/822/vlite.jpg/

Any ideas?

Dodane 05.02.2012 (N) 16:19

To może z trochę innej strony. Jak już wcześniej pisałem posiadam oryginalny dysk z vistą. na XP n-lite każe mi wczytać folder i386 lub amd64, które mają niestety po parę mb i po wybraniu ich ścieżka się nie wczytuje, więc nie mogę kontynuować pracy. co zrobić?