Bootloader Vista i MS Windows 2003 R2

WItam, mam taki oto problem:

na dysku C mam zainstalowany windows Vista na D mam Windows 2003 Server Enterprise R2… no to tak: po zainstalowaniu 2003- nie widzi mi Visty- ok to rozumiem, ale po naprawieniu sektora MBR w instalce Visty- po restarcie- nie widzi mi Windowsa 2003!

Jak mogę dodać do bootloadera WIndowsa 2003??

Pozdrawiam

Procedura wygląda tak samo jak dla XP :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=137480

mój post :slight_smile:

a jak bym zrobił fixmbr i fixboot w Windows 2003 Repair to mogę dodać VIste do boot.ini ??

Co wy wszyscy z tym boot.ini, chciałbym poznać prowodyra, który zaraził was tym na tym forum :wink:

Napiszę jeszcze raz to samo, ■■■■, a nie boot.ini. Vista bazuje na BCDEdit!

Wszystko już jasne?!

wiem,… nie chce edytować boot.ini w Vista… tylko … w Bootloaderze Windowsa 2003 :slight_smile:

A czy bcdedit gryzie?

noo :stuck_out_tongue: to powiedz mi gdzie jest plik ntldr w 2003? :slight_smile: na D:\ ? ;D

Wytłumaczę Ci to, w odniesieniu do twojej sytuacji, najbardziej łopatologicznie, jak tylko potrafię :wink:

Na przykład dla Windows 2003 robimy to tak: bcdedit.exe -create {ntldr} -c “Windows 2003”. Określamy partycję z zainstalowanym systemem bcdedit.exe -set {ntldr} device partition=c:

Na końcu określamy ścieżkę pliku ntldr: bcdedit.exe -set {ntldr} path \ntldr , oraz ustawiamy kolejność wyświetlania wpisując bcdedit.exe -displayorder {ntldr} -addlast.

P.S. Oczywiście wszystko robisz w Wierszu poleceń uruchomianym na prawach admina.

thx za instrukcje, tyle że z tej strony - tamtej - to nie łapie jednego… określam JAKĄ partycję? z Vistą czy z 2003? ;>

Złączono Posta : 26.02.2007 (Pon) 17:27

po wpisaniu:

bcdedit.exe -create {ntldr} -c "Windows 2003"

wywala mi:

Opis nowego wpisu musi być określony

co robić? =/

Podałem to na twoim przykładzie, nic już nie musisz kombinować :wink:

edit: Taki problem czasami występuje, wykonuj czynności dalej…

Kruca mały sztinks się wkradł tam :wink: ma być oczywiście d

wiem, zawracam tyłek, ale podpada mi to:

bcdedit.exe -set {ntldr} device partition=c:

skoro mam win 2003 na d: to czemu wpisuje c: ?

Mała omyłka :wink:

Patrz mój poprzedni post.

Anathema kolejny problem- po restarcie wybieram- Wcześniejsza wersja systemu windows [czy podobnie] no i…

włala:

\ntldr


Nie odnaleziono pliku bądź aplikacja jest uszkodzona

tak podobnie…

co robić?

Uszkodzony ntldr? A to coś nowego. Powtórz operację jeszzce raz, tyle że wpisując z c w momencie bcdedit.exe -set {ntldr} device partition=c:

co to da… skoro na C jest Vista? :smiley:

Zrób tak i nie marudź :smiley:

dalej nicc…

ahh

dobra a tak na serio… [bo może to pomoże]

C:\ Windows XP upgrade do Vista Home Premium

D:\ Windows Vista Ultimate RTM

E:\ Windows 2003

F:\ DVD…

wpisuje to z C: i z E: i wyskakuje błąd ze niema \ntldr … =/

ahhh…

Złączono Posta : 26.02.2007 (Pon) 18:51

pomoże ktoś? :frowning:

Coś nabroiłeś :wink: Zresztą tutaj masz ten sam opis -> http://support.microsoft.com/kb/919529

witam.

sorry za odkopywanie starych postow ale to moja ostatnia nadzieja :stuck_out_tongue:

zwalczam wlasnie ten sam problem, ktory ty kiedys miales. zainstalowalem win2003 na komputerze z vista i mam jakis problem z bootloaderem. probowalem juz

x:\windows\System32\bcdedit.exe -create {ntldr} -c “Windows 2003”

x:\windows\System32\bcdedit.exe -set {ntldr} device partition=y:

x:\windows\System32\ntldr: bcdedit.exe -set {ntldr} path \ntldr,

x:\windows\System32\bcdedit.exe -displayorder {ntldr} -addlast

ale nic. podczas wyboru windows 2003 pojawia mi sie ten sam komunikat, ktory ty miales

\ntldr

Nie odnaleziono pliku bądź aplikacja jest uszkodzona

poradziles sobie z tym jakos? odpisz prosze bo mecze sie z tym juz od jakiegos czasu.

z gory dziekuje za zainteresowanie