Bootloader Xp i Ubuntu

Witam! !!

zainstalowałem dzisiaj Ubuntu. Instalacja przebiegła bezproblmowo Lecz problem pojawił się po zainstalowaniu Mianowicie podczas uruchamiania komputera nie mam opcji wyboru który system ma się włączyć od razu włącza się Windows Xp. Wcześniej miałem jeszcze Vistę wtedy był wybór pomiędzy sytemami pomógł mi wtedy probram EasyBCD. W tym programie jest również zakładka Linux ale nie wiem którą partycję wybrać bo są tylko partycje Windows Próbowałem również “naprawić” GRUB’a z Live Cd od Ubuntu komendą “sudo grub | find / boot / grub / stage1 | root (hd1,8) | seteup (hd0)” ale po wpisaniu ostatniej komendy i jej zatwierdzeniu wyskakuje Error 27 Unrecognized command. Proszę pomóżcie ! Jak zrbić ten Bootloader bo nie mogę nawet uruchomić Linuksa :-x a chciałbym się przekonać o jego niezawodności :wink:

http://matiit.jogger.pl/2008/12/10/odzyskaj-gruba/

Może Ci pomoże.

Ponieważ ostatnia komenda to nie seteup(hd0) tylko setup(hd0). Literówka :wink:

u Ciebie tez jest literowka…brakuje spacji…

skozystaj z programu supergrub, do znalezienia w sieci. Pomoze Ci odzyskac i ustawic odpowiednie botowanie

haha ale ze mnie gapa nie zauważyłem :stuck_out_tongue: zaraz sprawdzę czy to tego wina :twisted:

Dodane 23.02.2009 (Pn) 20:36

tak to była wina literówki lecz nie rozwiązało to mojego problemu :frowning: nadal staruje mi Win Xp i nie mam żadnego wyboru. Może opisze jaśniej :smiley: Mam zainstalowany Win Xp Pro SP3 na partycji C . Jakiś tydzień temu miałem jeszcze zainstalowany system Win Vista Ultimate na partycji D ale nie był on mi potrzebny także go usunełem tzn sformatowałem partycję D i usunełem wpis w EasyBCD i jest ok tj system ładuje się tak jak przed instalacją Visty. Wczoraj zainstalowałem Ubuntu na nowo utworzonych partycjach z partycji D: Instalacja przebiegła bezproblemowo Problem pojawił się po zainstalowaniu tj na końcu instalacji komunikat poinformował mnie o konieczności ponownego uruchomienia systemu zatwierdziłem to. Wyjełem płytę z napędu. I ku mojemu zdziwieniu (bo myślałem że po instalacji będe miał GRUBA czy coś takiego nie wiem nie zanam się na Linux) bez żadnej opcji wyboru załadował się Win Xp :expressionless: Nie wiem co począć. Może pozostałości po tym bootloaderze co go miałem z Vistą blokują GRUB’a ? Proszę POMÓŻCIE! ![-o<

P.S - Niestety nie mam akurat wolnej płytki żeby wypalić SuperGrub a płytki nie mam gdzie kupić ;/(zależy mi na czasie) zależałoby mi na innym sposobie. Jeśli takowy się nie znajdzie to wypalę płytkę.

Rozumie że płytkę z ubuntu masz, jeżeli tak to spróbuj tego http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=45073

Przerabiałem już to czyli zostaje mi SuperGrub.