BOOTMGR i RAID0

Cześć,

Panowie błagam pomocy, bo już się pochalstać chce. Wczoraj komputer się zwiesił, dostał reset i od tej pory BOOTMGR is missing.

Cześć,

Zrobiłeś jeden poważny błąd - na czas jakiejkolwiek manipulacji ze systemem trzeba było fizycznie odpiąć te dwa HDD-ki, nie ruszać ustawień BIOS-u. Jeżeli masz RAID sprzężony poprzez BIOS i nie zapisywałeś nic na żadnym z tych dysków - możesz spróbować to zrobić i następnie naprawiać system na samym SSD.

P.S.

Popraw to RADIO w tytule, bo inni czytając to popukają się tylko w czoło…

Na samym początku to przełaczyłem tryb na AHCI, bo wcześniej to właśnie pomagało. AHCI, fixboot powrót do RAID i było ok. Teraz gdy nie pomogło, robiłem RAID z odłączonymi dyskami a potem je podłączyłem czy je w ogóle widać i CO widać.

Ostatnią deską ratunku jaką widze jest nadpisanie windowsa na tym ssd, na nowym windowsie próba dodania dysku (i oby nie zformatowanie go) i jak będę miał dostęp do danych to już jestem w domu.

@Pomurnik,jednego za bardzo nie rozumiem,ssd to os,a na RAID 0,trzymałeś dane-chyba tylko w postaci instalowanych aplikacji,bo w trzymanie tam danych to żart…?

@ZIBIASZEK mądry Polak po szkodzie. RAIDa zrobiłem z ciekawości bo dyski na, których to zrobiłem są zdrowe ale już troche starszawe i one na raidzie mają prędkość jak obecnie kupiony jakikolwiek WD. W większości tam są tylko programy ale coś danych też jest niestety.