Bootmgr is missed - nie wiadomo dlaczego

Witam. Wiem, ze taki temat juz byl, ale u mnie sprawa wydaje sie nieco odmienna. Otoz przed wystapieniem tego bledu nie"kopalem" nic w systemie (zadne formaty, biosy, nic). Jedyne co robilem przedtem, to zainstalowalem gre. Ale wiadomo, ze to nic “wielkiego” i raczej nie powinno miec zwiazku z tytulowym bledem. No i teraz pytanie co zrobic? Jesli mozna, to prosilbym o dokladna instrukcje, bo w podobnych tematach rozwiazania sa opisywane troche za ogolnie, jak dla mnie. Z gory dziekuje za pomoc

Na podstawie

i [http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... ows-vista/](http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/fixing-bootmgr-is-missing-error-while-trying-to-boot-windows-vista/)

Potrzebujesz płyty instalacyjnej Windows 7. Potrzebujesz uruchomić z niej komputer. Aby tak zrobić, w BIOSie musi być ustawione, żeby komputer uruchamiał się w pierwszej kolejności z napędu CD/DVD. Tutaj instrukcja gdybyś potrzebował: format-systemu-win7-t483156.html#p3045204

Gdy wszystko jest ustawione jak trzeba,to wkładasz płytę z Windows 7 do napędu, włączasz komputer i widzisz napis “dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku cd” (po ang. “press any key to boot from CD or DVD”). Naciskasz np. Enter.

image_id: 4562

Rozpocznie się ładowanie plików:

image_id: 4563

image_id: 4564

image_id: 4565

  • w końcu zobaczysz ekran wyboru języka, gdzie wybierasz język

image_id: 4566

  • w lewym dolnym rogu wybór opcji Napraw komputer

image_id: 4567

  • wybór systemu

image_id: 4568

  • na ekranie, który zostanie wyświetlony opcja Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania i postępuj według wskazań widzianych na ekranie

image_id: 4569

Albo na ostatnim ekranie:

image_id: 4569

wybierz opcję Wiersz polecenia i w oknie wiersza polecenia (konsola), które zostanie otwarte wpisz polecenie bootrec /fixboot (zwróć uwagę, że między bootrec i /fixboot jest odstęp) i naciśnij Enter.

image_id: 4773

Następnie zamknij okno konsoli. Wrócisz do ostatniego ekranu (“Opcje odzyskiwania systemu”). Wybierz tam “Uruchom ponownie”. Komputer zostanie zrestartowany i wszystko powinno być w porządku. Gdyby problem dalej występował, zobacz: http://support.microsoft.com/kb/927392/pl

Inne polecenia związane ze startem Windows: czarny-ekran-zainstalowaniu-t492630.html?hilit=bootrec#p3101910 bootrec /fixmbr, bootrec /fixboot, bootrec /rebuildbcd

Zamiast płyty Windows możesz użyć pendrive (w BIOSie występuje jako “removable device”), bywa to przydatne na niektórych netbookach, które nie posiadają wbudowanych napędów CD/DVD. Jeżeli jesteś zainteresowany instrukcja - Instalacja systemu Windows z pendrive’a - szybko i wygodnie http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

Jeżeli nie posiadasz płyty Windows, to patrz http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/, konkretnie na część: “Żadna z powyższych metod nie jest dostępna” i tam “Windows 7 / Vista Recovery Disc (x86/x64)”.

Powodzenia i daj znać o efektach.

Instrukcja pierwsza klasa! :slight_smile: Bardzo za nia dziekuje. Utworzylem bootowalny system na pendrive. Test na “zdrowym” komputuerze i wszystko dziala. A u mnie lipa. Pojawiaja sie tylko niektore podstawowe informacje o komputerze (typu informacje o procesorze, pamieci ram, wersji usb i cos tam jeszcze) na takim samym ekranie co blad Bootmgr (czarne tlo, biale litery). A i dodatkowo przez ten ekran przechodzi, z gory do dolu, tak nieco po lewej stronie, taka pusta ramka, na ktorej pewnym miejscu miga (brakuje mi slowa) kreska. Niestety nie da sie niczego pisac, a klawiatura nie dziala. Probowalem podlaczac do innego usb - to samo.

W przypadku programu WinRe to (tez z pendriva, ale innego ) samo.

Czy zrobiłeś wszystko jak tutaj? http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

A jak masz ustawione w BIOS? format-systemu-win7-t483156.html#p3045204

Skoro używasz pendrive, to pierwszym urządzeniem bootującym powinno być removable device.

To znaczy mniej wiecej tak. No i na innym komputerze dziala, u mnie nie. W biosie nie mam co prawda opcji nazwanej stricte jak napisales, ale mam do wyboru m.in. Usb-hdd i to wlasnie zaznaczam. Ale co ciekawe, nawet jak zaznacze np. Usb-zip, to wyskakuje ten sam ekran.

Dodane 07.06.2012 (Cz) 17:13

Daje linka, oby dzialal, do screena ekranu, ktory opisywalem wczesniej i wystepuje po podlaczeniu bootowalnego pendriva:

DSC_0006.jpg

Moze to cos pomoze w diagnostyce problemu.

Czy wszystko robisz według instrukcji? http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html Zapisujesz ustawienia w BIOS po modyfikacji? Wg http://www.pendrivelinux.com/usb-bios-boot-options/ (może przydać się http://translate.google.com/ - wklejasz adres albo tekst w puste pole i Tłumacz) nowsze BIOSy wykrywają pendrive jako dysk, jest specjalny klawisz (F2, F10, F11 lub ESC), który podczas uruchamiania komputera pozwala wybrać urządzenie, z którego ma zostać uruchomiony komputer. Jeżeli nie, to na przykład spróbuj usunąć pozostałe opcje związane z USB na liście kolejności urządzeń bootujących. Spróbuj wybrać USB-HDD, a jeżeli nie działa to USB-ZIP (wiem, że już tak próbowałeś robić). Pomoc - instrukcja obsługi do płyty głównej albo aktualizacja BIOS.

Problem rozwiązany. Metoda z diskpart’em nie zadziałała, ale z innym programem (nie pamiętam już nazwy) się udało. Dziękuję Wam za porady. :slight_smile:

Temat do zamknięcia.