Bootmgr is missing i tego typu akcje

Cześć wszystkim

mam pewnien problem mianowicie wczoraj podczas instalacji systemu wyskoczył mi błąd podczas rozpakowywania plików, zdenerwowałem sie i dałem spokój.

Dzisiaj gdy tylko włączyłem lapka zobaczyłem logo ASUSa i odrazu komendę

"BOOTMGR IS MISSING

PRESS CTRL+ALT+DEL TO RESTART"

nie mogę nic zrobić, nie mogę wejść do BIOSU, nie mogę odpalić żadnej płyty.

Proszę o jakieś porady albo doświadczenia związane z tego typu problemami?

pzdr

Niemożliwe.

Uszkodziłeś BIOS? Takie komunikaty pokazują się, kiedy coś się dzieje z Windows.

wiem, tyle wyczytałem z internetu z tym że ta komenda wyskakuje mi odrazu po włączeniu laptopa praktycznie(tak jakby jeszcze przed menu BIOSU)…

jak sądzicie da sie to naprawić bez serwisu z zewnątrz???

dodam że np klawisz fn+f6 (wyłącza monitor) działa jak zresztą wszystkie inne kombinacje…

nie mogę zrobić totalnie nic oprócz ctrl+alt+del

laptop wczoraj kupiony niewiem totalnie co sie stało podczas rozpakowywania windowsa 7 błąd a teraz przy włączeniu cały czas ten sam error…

sunbeam96 ze jakbym sformatował dysk w innym lapku i pozniej przeniósł go do swojego dało by to coś??

pzdr

Spróbuj… Jeśli jest jednak tak jak piszesz (błąd jeszcze przed procedurą startującą BIOSu), to może to nic nie dać.

Potrzebujesz nie formatowania dysku a naprawy bootmanagera, który jest uszkodzony. To problem z systemem Windows 7, który jest niekompletny a nie z samym dyskiem - fizycznie. Sformatowanie go nic nie da - możesz tylko uszkodzić ukrytą partycję recovery - jeśli taka tam jest. Potrzebujesz na pewno płyty z systemem Windows 7 do naprawy bootowania.

ale czy mogę mieć pewność że dysk nie został uszkodzony?