Bootmgr is missing - nie można uruchomic systemu

witam

próbowałam zwiekszyc partcje sysyemową. wszsystko było ok, padła komenda ponownego uruchomienia kompa i pojawił si e problem: BOOTMGR IS MISSING CTRL+ALT+DEL. Wciskanie klawiszy nic nie dale, ciągle ten sam komunikat. Moj komp to ACER, system Windows 7. Wiem ze na dysku twardym jest RECOVERY tylko nie wiem jak mam to uruchomic ???

pomocy !!

Aby uruchomić program przywracania systemu w Acerze, w czasie uruchamiania komputera wciśnij jednocześnie ALT F10.

  • W biosie włącz (Enabled) funkcję : Acer disc-to-disc Recovery

BRODZIA , proszę nie krzycz, zmień litery w temacie na małe.

Pożycz płytę instalacyjną 7-ki-ustaw start z cd,jako first[w bios].Uruchom instalację i potem wybierz opcję napraw komputer.Powinno przywrócić “zaginionego bootmanadżera”.

Druga opcja to -płyta naprawy systemu.Jeśli masz swoją-użyj.Jeśli nie masz-można znaleźć w necie,w formacie iso-wypalić i użyć.

W ten sposób unikasz reinstalacji systemu-i C nic nie zniknie.

dzięki za szybkie podpowiedzi… uruchomiłam recovery (ALT+F10)… niestety teraz musze wyszystko ponownie zainstalwać.

Byłabym wdzięczna jeszcze za podpowiedzi w sprawie zwiększenia partycji systemowej…

Powiększyć obszar partycji systemowej możesz wyłącznie kosztem obszaru partycji sąsiedniej, np. D. Najlepiej i najbezpieczniej wykonać to tym: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html Jest tam interfejs graficzny stosunkowo łatwy do obsługi.

BRODZIA , zanim uruchomisz recovery, sugerowałbym spod jakiego live cd skopiować dane, bo przy przywracaniu sformatują się wszystkie partycje i wszystko szlag trafi.