"Bootmgr is missing" po Linuxie

Witam, mam problem z komputerem. Dostałem uzywany komp z linuxem, ale miał byc dla córki więc chce zainstalować windows xp. Odpiąłem dysk podłączylem do innego pc zformatowałem programem Easus pod ntfs żeby hulał windows dysk ustawiłem na mbr i jest aktywny. Ok zapinam dysk z powrotem do docelowego kompa atu wywala Bootmgr is missing press cntr alt del to restart. Płyta z Windows xp i Win 7 nie odpala mimo boota ze cd w biosie. Nie odpala też płyta Windows RE zeby naprawic boot managera. Resetowałem też biosa przez wyciągnięcie baterii z płyty. Nic nie pomaga pomocy co zrobic??

Zainstalować Windowsa na komputerze, nie na innej maszynie (nawet gdybyś zainstalował poprawnie i tak by nie wstał…). W tym konkretnym przypadku pewnie w komputerze na którym instalowałeś był inny dysk i tam jest bootmanager.

Musisz uruchomić bootowanie dysku instalacyjnego na komputerze córki, nieważne czy USB, CD.
Na początek wejdź w BIOS i w kolejności bootowania ustaw CD jako 1 HDD jako 2. Zapisz i wyjdz,

Jeżeli nie wczyta CD włóż na chwilę dysk instalacyjny swojego komputera, jak wczyta-> WIN XP jest uszkodzony.

Dlaczego chcesz zrobić dziecku krzywdę ? :slight_smile:
Nie przyłożę do tego ręki …

Nie instaluj XP’ka. To prehistoria, a Win7 to starożytność. Zainstaluj Win10 lub Linuxa z KDE, które wygląda podobnie do Windowsa.

W szkole prędzej dziecko trafi na XP z epoki krzemu łupanego, nie na Pingwinka. Dodatkowo na starym sprzęcie może Simsy córki pójdą, jak będą emulowane pod Linuksem nie wróże sukcesu. :wink: OK, XP dziurawy jak sito, ale w10 za 500 zł do komputera, który pewnie jest mniej warty?

1 polubienie

Jakie Sims’y? Pod Wine Staging 5.0 rc5 powinny pójść. Ja odpaliłem na moim Ubuntu takie gry, jak:

  • NFS Carbon z 2006 roku;
  • NFS UnderCover z 2008 roku;
  • TrackMania United z ??? roku;
    -Maluch Racer 2 z 2004 roku;
    i kilka innych prostych lub starszych gier.

Wszystko zależy od komputera, nie ma specyfikacji, ale jeżeli “przypadkiem XP był załączony” do kompa, to tam może w najlepszym wypadku siedzi 2 rdzeniowy Pentium D z 1-2 GB RAM. Parę klatek mniej może spowodować zupełne slajdy. No, zobaczymy co Autor powie, jak sukcesy i co ma w środku, może nie taki złom. :wink:

Panie juz pisałem że komp nie odpala z żadnego windowsa płyty widac ze chce bo przy xp chwile cedzi intializing cośtam ale potem itak failed i wraca do bootmgr is missing. Pozatym na tym kompie (staruszek)musi byc xp bo inny nie pociagnie bez lagów. Nie podam specyfikacji bo takie info zczytam dopiero jak windows zainstaluje . Linuxy raczej odpadają musi byc okno.

No to trzeba skołować inny odtwarzacz. Błąd jest jasny - komputer nie umie wystartować z napędu CD/DVD, próbuje wystartować z dysku, a tam nie ma systemu.

… ale włożyć na chwile dysk Windowsa 7/8/10 Live cd z linuksem możesz.
Będzie 100% pewność, czy kołować napę, czy płyta XP jest walnięta. :wink:

Tak technicznie widzę problem, jeżeli płyta WinXP okaże się starsza od podzespołów za diabła nie zainstalujesz. Zresztą wielkość dysku, RAM, płytę nawet masz opisane bez zdejmowania czegokolwiek. Wystarczyz ajzreć do obudowy. Już sam model płyty by powiedział, czy ta zabawa ma sens. :wink:

komp był pod xp bo tak sugeruje naklejka na nim. A pyta gówna jest taka jak na fotce. Czyli co proboje podpinac inna stacje dysków i sprawdzimy czy odpali istalka od win-shita.

Najpierw włóz inny dysk, może być Twój lub nawet wypal pobrany z MS Windows 10/Linuks/płyte ratunkową, chodzi tylko o upewnienie się, czy ta stacja CD (nie)działa. Jeżeli nie działa, przełóż z innego komputera, ale nie kupuj, bo czy ten komputer tydzień pochodzi nie wiem.

The Intel® Desktop Board D945GCZ supports one Intel® Processor in an LGA775 socket. See the table below for a complete list of supported processors. https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/articles/000006798/boards-and-kits/desktop-boards.html

Okej, spardziłem Twoją płytę.
Jeżeli masz w niej jeden z najlepszych możliwych wtedy procesorów, czyli grzejnik zwany Pentium D, to jest szansa, ze do Internetu zdołasz wejść. W innym przypadku spowodujesz u dziecka traumę na całe życie tym komputerem. :wink:

Ok inny cd rom nie pomógł instalka zadnego windowsa nie odpaliła komp poszedł do naprawy do znajomej pozdro

Okej, czyli wiadomo, napęd CD/płyta, tylko nie wciągaj się w koszty, bo wartość komputera to 100 zł może. :wink: