Bootmgr is missing w windows vista home basic

Witam!

Mam taki problem. Próbowałem postawić na nowo system za pomocą RECOVERY dostarczonego od producenta. Jest on założony na oddzielnej partycji D:. Uruchomiłem peogram przywracania i pojawił mi sie taki komunikat:

"Error 0x400 100 130000 1002

If this issue continues please contakt HP Support"

a dalej po restarcie pokazuje mi się “Bootmgr is missing”.

Proszę pomóżcie jak uruchomić system , a byłoby super gdybym nic nie stracił.

System operacyjny to vista home basic na laptopie. Próbuje już drugi dzień i nic. ściągnąłem wersje bootalną tylko do naprawy, widzi partycje D: i viste, gdy próbuje naprawić po czasie pojawia się napis, że nie może automatycznie naprawić, systemu do wcześniejszych punktów też cofnąć nie mogę, bo nie widzi ich.

Zainstalowałem xp na całkiem innej partycji, żeby mieć jakikolwiek system. A na nim odpalałem różne boot menagery. Teraz przy starcie nie pisze “Bootmgr is missing”, tylko pokazuje w czym lezy błąd i co najlepiej było by zrobić, czyli wsadzić płytke z vistą, restart i repair, lecz visty nie mam, oczywiście ściągam, klucz mam swój na laptopie, lecz zanim się ściągnie to yhh, a do jutra już musze to zrobić. Dziękuje z góry za pomoc. Pozdrawiam.

Pokaż jak wygląda “” BOOT.INI ""na dyskach z Visty i XP

teraz wsadziłem płytke z xp wziąłem na repair abym mógł odpalić chociaż xp, użyłem fixboot,

poszło, jestem normalnie na winodwsie xp i mam dwie partycje C: i D:

gdzie na C: jest zaistalowany xp w katalogu “XP” oraz na C: jest plik “bootmgr” i katalog “windows” a w nim /sminst i pliki “derecovery” i “history”

wraz na partycji D: która się nazywa “presario_rp” jest plik “derecovery” folder “recovery” i folder “FilesToKeepBackup” a w nim tylko plik tekstowy,

a oprócz tego na D: 1,3 gb ukrytch plików visty, foldery jak windows, boot itd. w “boot” są pliki mi.in jak bootsect.exe, etfsboot.exe, memtest.exe, ale nie widze nigdzie winload.exe

czy 1,3 gb jak na viste to nie za mało?

W opcji folderów zaznacz pokaż wszystkie pliki ,ploki systemowe

a jeśli w folderze preload znalazłem kilka plików i mi.in dwa tj. BASE.WIM i BASE2.WIM

wyczytałem, że rozrzeżenie .WIM jest to nowy obraz płyty jaki przygotował microsoft, czyli coś jak .ISO ale jak to nagrać i czy jakbym nagrał to czy płytka by działała? acha i pierwszy zajmuje 664.mb a drugi 367.mb jaby dwie płytki ;]

Ja mam podobny problem , najpierw miałam Viste potem zainstalowałam (na innej partycji) XP. Teraz Visty nie widać, System Recovey do Visty się nie odpala.

Próbowałam wgrać na XP - EasyBCD ale błędy wyskakują i nic nie mogę zrobić.

Chciałabym teraz wrócić jakoś do tamtej Visty, i czy format XP wystarczy żeby System Recovery się uruchomił?

A jeśli nie to jakie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji?

Z góry dziękuję za pomoc

W Viście nie ma boot.ini.

skowroniek czyli nadpisałeś bootloadera z Visty tym z XP. Masz płytkę z Vistą? Możesz dostać się na niej do konsoli naprawiania?

Ja kiedyś podobny problem w ten sposób rozwiązałem.

wiem, że nie ma boot.ini, dlatego też napiesałem w cudzysłowiu… :>

teraz mam plytke z vista, ale nie idzie naprawa, coz, gwarancja pojdzie sie …

a ja sformatuje i wrzuce nowa viste

dziekuje :*

no, nowa vista działa, a teraz zrzuce laptopa z okna i spytam sie was jak naprawić uszkodzone sekotory na dysku ;] pozdrawiam

““somekind”” mylisz się ,przy Viscie i XP boot wygląda tak :

[ ;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=15

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT ]