Bootmng i co dalej

Witajcie.

Dziś rano odpaliłem komputer a tam komunikat ze brak bootmng i naciśnij ctrl+alt+del. Oczywiście naciskam i nic komputer się restartuje. Poszukałem po necie i zgrałem win 10 na płytę żeby odpalić naprawę ale dysk instalacyjny wyrzuca komunikat ze jedno z urządzeń magazynujących dane ma jakiś problem i oczywiście nie mogę w ten sposób naprawić dysku.

Czy ktoś z szanownych użytkowników spotkał się z podobnym problemem? Wg mnie coś się wydarzyło z partycja ale nie wiem jak to sprawdzić i naprawić.

Poproszę o pomysły a najlepiej sprawdzone rozwiązanie z opisem krok po kroku co i jak. Oczywistym jest chyba fakt ze chce zachować dane na dysku wiec pomysł z formatem odpada … No bo instalator wina i tak ma problem z urządzeniem magazynującym.

Bios widzi dysk podobnie jak komputer po uruchomieniu wykrywa go ale brak tego bootmng. Co zrobić? Uruchomić patriotom Magic czy coś i jak to naprawić? Zakładam ze tylko coś się prestawilo niekoniecznie samo moze mój kolega coś tam nagrzebałem jak mnie nie było ale przyznać się nie przyzna.

Czy problem po próbie naprawy wyglądał jak w moim opisie na forum Problem z naprawą MBR Windows 10 , który wystąpił, ponieważ dysk naprawy nie odpowiadał wersji systemy aktualnie zainstalowanego na komputerze.

Raczej nie. U mnie po kilku minutach mielenie napędu CD wyskakuje error code: 0xc00000e9 co zmniej więcej znaczy że jest jakiś problem z urządzeniem magazynującym przy czym nie mam żadnego pendrivera w USB zatem jedyne urządzenie magazynujące to dysk HDD