Bootowalne menu dla kilku partycji z programami

Szukam programu, który zrobi mi menu do kilku oddzielnych bootowalnych partycji z:

  1. Sardu (programy i narzędzia z iso)
  2. Xubuntu
  3. jakaś inna (jeszcze nie wiem)

Powyższe partycje chce umieścić na dysku przenośnym 2,5 cala.

W GRUBie możesz ustawić bootowanie z ISO

Czyli musze zainstalować Xubuntu a potem dodać do tego ISO? Inaczej samego GRUB nie da się zainstalowac bez Linuxa?

Można zainstalować samego gruba i ręcznie go skonfigurować, ale po co chcesz sobie komplikować prostą rzecz?

Powiedzmy że zainstaluję Xubuntu na pierwszej partycji a na drugiej będę trzymał obrazy ISO. Jak je dodać? Możecie podać jakiś prosty opis? Nie siedziałem w GRUB do tej pory.

Kolejny raz kierując się zasadą, jeśli można zrobić to łatwiej to po co się męczyć :wink: Proponuję doinstalować pod xubuntu program grub-imageboot
apt install grub-imageboot
Następnie utworzenie katalogu na obrazy płyt
mkdir /boot/images
Do tego katalogu skopiujesz sobie ISO (np. cp /home/Izaklow87/obraz.iso /boot/images/)
Odpalasz update-grub2 i powinno hulać :wink: Oczywiście potrzebne będą uprawnienia administracyjne, więc polecenia poprzedź sudo lub zaloguj się na roota su

Powiem tak: zainstalowałem, skopiowałem ale jak dodać do listy grub to nie wiem bo polecenie jedynie jakie działa to “update-grub2” i poza memtest nic innego nie ma.

PS. Juz jest. Ale żadna lista przy starcie systemu się nie pojawia.