Bootowalny instalator systemu Windows Xp


(Cezkro16) #1

Mam problem z instalacja systemu windows XP na netbooku Asus 1011PX. Na innej konfiguracji sprzętowej wszystko dzialalo jak należy korzystalem z narzędzia win to flash do zrobienia bootowalnego systemu windows na pendrive.

Kiedy przygotowałem pendriva z instalacja windows obojętnie jaka wersją XP,2003,Vista,7 to za każdym razem kiedy wywołuje w biosie funkcje bootowanie z usb to wyświetla mi się znak oczekiwania i literka "J" i na tym stoi cały proces gdzie w innych komputerach wszystko chodzilo normalnie i instalacje moglem przeprowadzić normalnie proszę o porade


(mozilla007) #2

Narzędzie WinToFlash, to chyba najgorszy program do takich rzeczy. Żeby zainstalować XP z pendriva, trzeba go odpowiednio zmodyfikować, bo ciągle będą błędy. Do W7 i pozostałych to wypal obraz na USB za pomocą UltraISO.


(Jas Mo) #3

Poczytaj te wątki i w ten sposób nagraj sobie XP na pendrive

wiersz poleceń cmd chyba najbardziej skuteczny- sprawdzony i działa

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

http://www.osinfo.pl/artykuly/instalacj … ieci-flash

Windows 7 USB Tool -sprawdzony i działa

http://toin.pl/2060/windows-7-z-pendrivea/

A bootable USB - tego nie sprawdzałem

http://stilger.eu/2009/07/23/windows-7- … -prostsza/


(Abecikxp) #4

WinSetupUSB jesli chodzi o xp to na pendrive nigdy nie miałem z nim problemu.

http://flashboot.ru/files/file/2/downlo … beta8_905/


(Cezkro16) #5

Sprawdziłem wszystkie metody które wymieniliście powyżej i w dalszym ciągu jest to samo gdzie na drugim stacjonarnym poszło jak trzeba tylko na tym laptopie nie chce za chiny działać. Myślę że chyba płyta główna w nim szwankuje ale nie mam pewności. :frowning:


(hirem) #6

Co do zrobienia pendriva aby instalcja XP ruszyła za pomocą samego wiersza poleceń . Nawet w opiniach chyba samego autora artykułu z pierwszego linka. Docenta jest zmianka że XP nie ruszy ,Niestety nie, instalator Windows XP z tak przygotowanego pendrive’a nie bootuje;, Inne zaproponowane programy :Windows 7 USB Tool , A bootable USB, też raczej po tych programach mogą być problemy aby instalacja XP zadziałała. Prędzej WinSetupUSB zaproponowany przez Abecikxp , o ile robiło się dokładnie jak np. według tego poradnika http://instalacja-pendrive.pl/bootowalny-pendrive/

Z ostatniego linka jest opis do drugiego programu Yumi i nim też można przygotować. Po win to flash są różne problemy ale niektórym się sprawdza np. Tobie że instalacja poszła na stacjonarnym.

A jakiej wielkości jest ten pendrive bo u mnie np. co do bootowania z pendriva jest instrukcja od płyty głównej żeby nie był większy jak 8 GB i format fat32 i akurat mam takiej wielkości pendrivy i działa . Czy w instrukcji danego netbooka jest wzmianka jaki pendrive jest wymagany i użyty spełnia zalecenia. Może jest dodatkowo jak system plików może sam fat a formatujesz fat32 albo ntfs.


(mozilla007) #7

Tymi sposobami XPka nie zrobisz na pendriva. zaraz znajdę wszystko do tego i dodam, ale już piszę z góry, że trzeba mieć XPka na komputerze na którym się będzie robić pendriva, w innym wypadku nie zadziała.

Dodane 10.06.2013 (Pn) 22:54

Tutaj masz krok po kroku jak zrobić pendriva z XP.

https://www.dropbox.com/sh/mad3f14y1lnhb3f/n1T1To5zOD


(mateuszwawa) #8

polecam program wintoflash sam go uzywam i jestem zadowolony