Bootowalny obraz + inne pliki

(Marcinkozikowski15) #1

czy jak nagrywam bootowalną płytę to czy mogę jeszcze wrzucić tam np jakieś filmy itp ? Bo mam płytę dvd a obraz ma ok 700mb także dużo miejsca zostaje. Powiecie że sknera :stuck_out_tongue: jestem ale to nie tak Po prostu chce się dowiedzieć i czegoś nauczyć :smiley:

(mikber18) #2

Mówimy tu o plikach .ISO... A więc wygląda to tak:

Jeżeli nie wybieżesz opcji w twoim programie typu: 1.Nagraj obraz płyty (ISO) a wybieżesz 2. Nagraj Płytę z Danymi i tam dodasz plik z ISO to będziesz mógł dodać dodatkowe pliki...

Jednakże jeżeli zrobisz to co jest pod 1. to wgranie dodatkowych plików będzie niemożliwe

(Marcinkozikowski15) #3

Ten sposób jest mi akurat znany :? Chodzi mi raczej żę nagrany obraz byłby zbootowany (chodzi o obraz Ubuntu) a pliki odzielnie.Tj wkładam płytę na poziomie Win XP odapla mi się autostart płyty wychodzę z niego i wchodzę do podglądu plików zawartych na płycie tzn PPM > otwórz na ikonie stacji dysków .

(mikber18) #4

A nie łatwiej wrzócić pliki na innym nośniku ?

(Marcinkozikowski15) #5

Wiem że łatwiej ale ja pytam z ciekawości czy to jest wykonalne :stuck_out_tongue: Bo jeśli już nagram ten obraz to te wolne miejsce przepadnie :? Wiem że kupić drugą płytę to niewielki wydatek ale umiejętność takiego nagrywania może mi się kiedyś przydać :lol:

(system) #6

A może winrarem coś pójdzie zrobić. Tzn podrzucić dotatkowy plik do obrazu. A może ultra iso. Coś do edycji obrazu iso. Może pojdzie :wink:

(towerone) #7

Jest to wykonalne, przecież można edytować obrazy.

(Marcinkozikowski15) #8

Hmm no wiem ale jak zmodyfikuje ten obraz to za kazdym razem jak zainstaluje ubuntu to będe miał te filmy i programy . W sumie to mi to nie przeszkadza. Pobawię się programem Ubuntu Customization Kit. Jak polecił mi jeden z userów na tym forum :smiley:

-- Dodane 19.02.2009 (Cz) 23:49 --

Zmieniłem zdanie :stuck_out_tongue: użyłem programu PowerISO do obrazu dodałem kilka "lepszych" filmów i z 700 mb zrobiło się 4,2 gb :slight_smile: To mnie zadowala a co do konsekfencji jeżeli się pojawią napisze :wink:

-- Dodane 22.02.2009 (N) 20:58 --

No i niestety pojawiły się :frowning: Obraz był uszkodzony tzn podczas bootowania wyskakiwał jakiś błąd ... Obraz bez "dodatków" nagrałem na drugą płytę działa bez zarzutu :slight_smile: Więc eksperyment się nie udał :stuck_out_tongue: