Bootowalny pendrive jako pierwszy

(Indelicate) #1

Cześć, chciałam przeinstalować system na Win7 i mam wypalony obraz ISO na pendrive. Teraz muszę wejść w bios i ustawić aby czytało go jako pierwszy. Zamiast biosu mam Aptio Setup Utility z zakładkami SysInfo, Advanced, Security, Boot, Exit. Gdzie ustawić kolejność napędów?

(system) #2

Najprawdopodobniej w “Boot”. Pozycja USB-HDD jako pierwsza.

Zamiast tego , w niektórych komputerach (laptopach) masz możliwość otwarcia na starcie okna bootowania (często to klawisz F12) i tam dokonania jednorazowego wyboru.

(Indelicate) #3

Pod klawiszem F12 wyświetla się kilka linijek tekstu i znikają zanim zdąży się je przeczytać.

Dobra, pytanie: czy w tej zakładce powinno wykrywać pendrive, nawet wtedy kiedy ten win nie jest wypalony?

(I727853) #4

Tak, tylko ta lista wyboru nie powinna znikać. Czym nagrywałeś obraz?

(Indelicate) #5

no to pendrive nie ma na tej liście…

kurde, jakieś propozycje?

(I727853) #6

Zrób format pendriva i nagraj obraz za pomocą Windows 7 USB/DVD download tool

(dark__jedi) #7

Wstaw zdjęcie z listą bootowania w biosie. Oczywiście instalator znajduje się na specjalnie przygotowanym pendrivie (bootującym).

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163.html

(Indelicate) #8

Niestety jedyna maszyna z  której mogę wypalać obraz to taka na której działa tylko tryb awaryjny, ale mam program Rufus do wypalania już wcześniej pobrany.

Edit

Postaram się niedługo wrzucić zdjęcie.