Bootowalny pendrive Linux Parrot z rufus

Chcę utworzyć bootowalny pendrive korzystając z programu Rufus .Obraz iso Linux Parrot.Rufus nie pobiera obrazu ISO komunikat nie ma takiego pliku.

Dziwne, obraz pobierasz na dysk a rufus tylko umiejętnie go kopiuje na pendrive.

Spróbuj może tym:

Jednak może być bardziej skomplikowany od rufusa.

Jak widać program aktualizują już 10 lat:

08/04/20 – Version 1.9.9.3:
                      Fix broken links for Antergos, EasyPeasy, Xpud, and CubLinux.


Pen Drive Linux – 9 Feb 10

W tym programie nie ma tej wersji Linuxa Parrot.

Nie musi być, rufus pewnie nie ma dedykowanych pod każdą dystrybucję.

Wybierz jedną z dwóch kopiowania obrazu do RAM-u, chyba że obraz ma więcej GiB niż komputer na którym odpalasz.

obraz

Jakiego programu to dotyczy?

To zrzut z Universal USB Installer - Easy as 1 2 3.

Nawet teraz znalazłem, że jest luźno na liście:

obraz

To jest właściwy program.Wszystko działa.Wielkie dzięki!.Nie wiem tylko jak w Linux parrot zaktualizować Firefoxa pobrałem plik FF80 ponownie uruchomiłem FF ale dalej widnieje wersja 79.Nigdy tego w Linuxie nie robiłem.

W Parrot masz chyba Firefox ESR domyślnie. Pokaż, co wyświetla:
apt list firefox
apt list firefox-esr

firefox/rolling,rolling,now 79.0-1 amd64 [installed].firefox-esr/rolling,rolling 68.11.0esr-1 amd64
N: There is 1 additional version. Please use the ‘-a’ switch to see it

Wygląda na to, że masz w repozytorium 3 wersje dostępne.
Zwykły FF v79 (zainstalowana), Firefox z rozszerzonym wsparciem (ESR) v68 i trzeci, którego nie widać, bo byś musiał z opcją -a wpisać:
apt -a list firefox

firefox/rolling,rolling,now 79.0-1 amd64 [installed]

Linux Parrot jest oparty o Debiana, więc aktualnych paczek w stabilnym wydaniu nie będziesz mieć.
Możesz jedynie manualnie pobrać Firefoxa w formie paczki DEB, rozpakować do katalogu /opt/firefox i zrobić sobie skrót do uruchamiania lub zainstalować flatpak i firefoxa:
sudo apt install flatpak

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub org.mozilla.firefox

Jak moge zmienic jasnosc ekranu?

O ile kernel obsługuje ACPI tego laptopa bezproblemowo to normalnie skrótem lub suwaczkiem w ustawieniach wyświetlania.
Jeżeli to jeden z tych “problematycznych” lapków to trzeba się namęczyć, aby działało to poprawnie.
O ile jest w repozytorium można też doinstalować acpilight
Możesz też poprzez softwarowe przyciemnianie (randr) spróbować: xbacklight -set 70 (np. dla 70% jasności).

A jak ustawie jezyk polski ?Przepraszam ze tak strzelam tematami ale to pierwszy Linux.

Przy instalacji tego nie zrobiłeś ?

su
dpkg-reconfigure locales

I zaznaczasz pl_PL.UTF-8 - restart systemu i powinien być po polsku,
Można pewnie też z poziomu ustawień środowiska MATE.

Przy instalacji przeoczyłem.Zrobiłem to co napisałeś ale niczego to nie zmieniło.