Bootowalny pendrive z W7 pod UEFI

witam

przymierzam się do instalacji windowsa 7 na nowym komputerze (z UEFI). mam bootowalnego pendrive z W7, instalowałem już go na starym sprzęcie (BIOS), wszystko działa.

Pytanie polega na tym, czy jest jakaś różnica pomiędzy BIOS’em a UEFI w tej kwestii? Czy pendrive zadziała na UEFI bez problemu?

pozdrawiam

UEFI to następca biosu, ja też instalowałem system tez na komputerze z uefi i nie odczułem żadnych różnic.

chyba się nie zrozumieliśmy :wink:

Jeszcze raz:

kiedyś brat zrobił bootowalnego pendrive z siódemką. Nie wiem na czym to polega no ale pendrive ten zadziałał z płytą główną z BIOS’em na pokładzie.

Teraz mam nową płyte główną z UEFI - czy ten pendrive zadziała czy potrzebna świeża, inna kopia dostosowana pod UEFI?

Jaka to płyta główna?

Powinien zadziałać.

Uruchom pendrive bez UEFI (jeśli jest taka możliwość), w boot menu wybierz pendrive bez dopisku uefi lub wyłącz bootowanie poprzez uefi (zależy od danej płyty).

UEFI ma zabezpieczenie SecureBOOT, które ma uniemożliwiać działanie wirusów przed załadowaniem systemu Win8. Jednocześnie staje się kłopotem przy wgrywaniu starszego systemu lub Linuksa.

Jeśli pendrive nie ruszy trzeba będzie odnaleźć tą opcje i wyłączyć. Ale standardowo SecureBoot jest włączony tylko w laptopach z fabrycznym Windows 8.

Zadziała niby czemu miało by nie działać -instalacje w trybie uefi trzeba uruchomić jeśli się chce bawić w partycje GPT, przy normalnej instalacji wystarczy uruchomić normalnie i nie trzeba robić specjalnego nośnika, instalka powinna się bez problemu uruchomić.

falcon89

MSI B75MA-E33

Poczytałem troche i o dziwo nawet w instrukcji znalazłem szczegółowe instrukcje jak stworzyć bootowalnego pendrive co prawda z XP ale jednak, i do tego jak ustawić to w UEFI :wink:

dzięki za odpowiedzi, dam znać za 3-4 dni bo jak na razie czekam tylko na dysk i zaczynam bitwe :slight_smile: