Bootowalny pendrive z xp i 7


(Horagt) #1

Witam chciałbym stworzyć pędrvia botowalnego z instalkami systemu win xp i 7 miało by to wyglądać tak podczas startu wybieramy jaki system ma się zainstalować proszę o pomoc dziękuje z góry za wszystkie porady.


(Grosjean) #2

Rozumiem że dwa systemy, ale nie na jednym pendrive??

Jeżeli tak to użyj programu wintoflash http://wintoflash.com/download/en/


(Maciej Malocha) #3

grosjean , Koledze chodzi chyba właśnie o dwa systemy na jednym pendrive. Znalazłem instrukcję po angielsku przy użyciu WinSetupFromUSB.

http://www.techfeb.com/2011/04/create-multi-boot-pen-drive-xp-windows/


(piotryx) #4

w SARDU można taki pendrive zrobić.

(http://www.sarducd.it/downloads.html)


(Horagt) #5

Jak w SARDU dodać własne programy


(piotryx) #6

Musisz dodać obrazy płyt do folderu ISO ("ISO" jest w katalogu z programem). W SARDU na zakładce "Windows" po najechaniu na odpowiednią pozycję pisze jaką nazwę powinien mieć obraz płyty. Potem po włączeniu SARDU automatycznie on doda te obrazy.


(Horagt) #7

ja chce dodac programy których niema na liście


(Piotrkijak) #8

Możesz zainstalować Windows na VM, wgrać wszystkie programy, uruchomić w trybie audytu i wykasować konto. Potem odpalasz znowu sysprep'a, zaznaczasz uogólnij, wybierasz OOBE i wyłącz komputer, potem imagex'em tworzysz plik wim patycji c: pod nazwą install.wim i podmieniasz z oryginalnym install.wim i gotowe. Tylko musisz oczywiście wszystkie programy wrzucić na c:. Jak to zrobić można znaleźć przy użyciu googli, tak więc nie będę się rozpisywać co i jak...