Bootowalny pendrive

Przy wybraniu bootowalnego pendrive mam takie cos prosze o pomoc Pendrive na pewno dziala byl sprawdzany

A co ty tam wgra┼ée┼Ť na tego pendrive i za pomoc─ů czego?

Windows 7 za pomoca programu rufuz. Podkre┼Ťlam ze og├│lnie na dysku jest zainstalowany windows 7 tylko po prostu zmienilem plyte procka i ram i gdy trwa ladowanie windowsa nagle komputer sie restartuje dlatego chce wgrac na nowo windowsa niestety nie mam nagrywarki wiec musz─Ö przez pendrive

Wypr├│buj ten program:

Jako┼Ť linuxy lepiej instalowa┼éy si─Ö rufusem na pendrive, a lepiej wchodzi┼éy windowsy - universal usb installerem.

1 polubienie

Ok wlasnie sie robi

Rufuz jest wadliwy cz─Östo.
Polecam Uniwersal USB robi co ma robi─ç!
Łoo ,to o czym pisze Bogdan.
Korzystam z niego hmm jaki┼Ť czas i nie zawodzi ma┼éy solidny lekki
Działa tzn bootuje Linux-a jak i Windows jak w nazwie-uniwersal:-)

Niestety to samo

Sk─ůd masz iso windowsa 7? Mo┼╝e to w nim jest problem.

Windows iso downloader cos takiego podkreslam ze pendrive dziala na innych kompach

Z download net pl:

Co zrobi─ç, gdy Windows 7 z USB nadal si─Ö nie uruchamia?

Pierwsz─ů rzecz─ů jest wy┼é─ůczenie funkcji bezpiecznego rozruchu z ustawie┼ä UEFI. Wchodzimy do ustawie┼ä p┼éyty g┼é├│wnej i wyszukujemy funkcji Secure Boot. Ustawiamy j─ů jako Disabled / Wy┼é─ůczona.

Na potrzeby uruchomienia instalatora Windows 7 mo┼╝emy tak┼╝e znale┼║─ç opcj─Ö CSM (Compatibility Support Module). Jest to modu┼é odpowiedzialny za kompatybilno┼Ť─ç ze starszymi rozwi─ůzanami BIOS. Taka opcja mo┼╝e kry─ç si─Ö pod nazw─ů CSM lub musimy poszuka─ç prze┼é─ůcznika mi─Ödzy UEFI a UEFI / Legacy BIOS.

Ostatni─ů rzecz─ů, kt├│r─ů mo┼╝emy spr├│bowa─ç zrobi─ç jest ponowne utworzenie bootowalnego pendriveÔÇÖa za pomoc─ů Rufusa, tym razem jednak wybieraj─ůc w polu ÔÇ×Schemat partycjonowaniaÔÇŁ pozycj─Ö ÔÇ×GPT dla UEFIÔÇŁ.

Nie mam takich opcji

sprawd┼║ czy masz ustawion─ů flag─Ö ÔÇśbootÔÇÖ - cho─çby korzystaj─ůc z Gparted.

ÔÇťtylko po prostu zmienilem plyte prockaÔÇŁ - dlatego.

Zawsze używałem do tego oficjalnego narzędzia od MS i nigdy nie miałem problemów - https://www.microsoft.com/pl-pl/download/windows-usb-dvd-download-tool

W┼éa┼Ťnie mia┼éem podobn─ů sytuacj─Ö: Ten sam pendrive bootowa┼é na jednym kompie, a na drugim nie chcia┼é.
Pomog┼éo wy┼é─ůczenie opcji ÔÇśsecure bootÔÇÖ w biosie.