Bootowalny pendrive

Przy wybraniu bootowalnego pendrive mam takie cos prosze o pomoc Pendrive na pewno dziala byl sprawdzany

A co ty tam wgrałeś na tego pendrive i za pomocą czego?

Windows 7 za pomoca programu rufuz. Podkreślam ze ogólnie na dysku jest zainstalowany windows 7 tylko po prostu zmienilem plyte procka i ram i gdy trwa ladowanie windowsa nagle komputer sie restartuje dlatego chce wgrac na nowo windowsa niestety nie mam nagrywarki wiec muszę przez pendrive

Wypróbuj ten program:


Jakoś linuxy lepiej instalowały się rufusem na pendrive, a lepiej wchodziły windowsy - universal usb installerem.

1 polubienie

Ok wlasnie sie robi

Rufuz jest wadliwy często.
Polecam Uniwersal USB robi co ma robić!
Łoo ,to o czym pisze Bogdan.
Korzystam z niego hmm jakiś czas i nie zawodzi mały solidny lekki
Działa tzn bootuje Linux-a jak i Windows jak w nazwie-uniwersal:-)

Niestety to samo

Skąd masz iso windowsa 7? Może to w nim jest problem.

Windows iso downloader cos takiego podkreslam ze pendrive dziala na innych kompach

Z download net pl:

Co zrobić, gdy Windows 7 z USB nadal się nie uruchamia?

Pierwszą rzeczą jest wyłączenie funkcji bezpiecznego rozruchu z ustawień UEFI. Wchodzimy do ustawień płyty głównej i wyszukujemy funkcji Secure Boot. Ustawiamy ją jako Disabled / Wyłączona.

Na potrzeby uruchomienia instalatora Windows 7 możemy także znaleźć opcję CSM (Compatibility Support Module). Jest to moduł odpowiedzialny za kompatybilność ze starszymi rozwiązanami BIOS. Taka opcja może kryć się pod nazwą CSM lub musimy poszukać przełącznika między UEFI a UEFI / Legacy BIOS.

Ostatnią rzeczą, którą możemy spróbować zrobić jest ponowne utworzenie bootowalnego pendrive’a za pomocą Rufusa, tym razem jednak wybierając w polu „Schemat partycjonowania” pozycję „GPT dla UEFI”.

Nie mam takich opcji

sprawdź czy masz ustawioną flagę ‘boot’ - choćby korzystając z Gparted.

“tylko po prostu zmienilem plyte procka” - dlatego.

Zawsze używałem do tego oficjalnego narzędzia od MS i nigdy nie miałem problemów - https://www.microsoft.com/pl-pl/download/windows-usb-dvd-download-tool

Właśnie miałem podobną sytuację: Ten sam pendrive bootował na jednym kompie, a na drugim nie chciał.
Pomogło wyłączenie opcji ‘secure boot’ w biosie.