Bootowalny windows XP

Witam!

Mam mały problem i proszę o poradę. Na wstępie informuje ze Windows którego chce nagrać na płytę jest oryginalny. Zakupiony razem z kompem i oczywiście należy do mnie. Płytkę już mam ze 3 lata no i trochę mogla sie już porysować. Chce przegrać ja i nagrać na CD żeby mieć w razie czego kopie i z niej korzystać żeby nie niszczyć już oryginału. Czytałam dużo w internecie o bootowaniu i w sumie wszystko było by dobrze tylko ze podczas momentu kiedy resetuje kompa nie chce mi odczytać z tej płyty nic (nie ma tego “naciśnij dowolny klawisz aby uruchomić CD” czy jakoś tak). Nie wiem co robie źle. Już dużo płyt mam takich ponagrywanych. Jak wkładam ją normalnie do kompa to mi sie uruchamia tak jak oryginał. Ale podczas resetu nie chce sie uruchomić. Dodam tez ze jest ustawione w biosie żeby płyta miała pierwszeństwo. Ja już nie wiem co ja mam zrobić. Ten plik BIN BOOTFONT jest. Nagrywałam programem NERO. Może ktoś wie co źle robie? Pierwszy raz nagrywam płytę w ten sposób wiec proszę o zrozumienie…

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

użyłaś funkcji “kopiowania całego dysku” w nero czy jakoś inaczej - np przerzuciłaś pliki z płyty na dysk twardy i potem wypalałaś jako dysk z danymi?

Tak właśnie zrobiłam. Wpierw zrzuciłam na dysk a później z dysku nagrałam dopiero na płytę. Jako dysk z danymi.

Wszystko sie elegancko w Windowsie otwiera. Tak jak oryginał. Ale podczas restartu nie idzie :confused:

no właśnie dlatego nie działa ;/ - skoro przerzucałaś na dysk potem powinnaś była użyć opcji utwórz jako dysk startowy - ale z doświadczenia wiem że to nie działa z windowsami - lepiej użyć funkcji “kopiuj cały dysk” - albo z tych skopiowanych plików na dysk twardy w n-licie stworzyć bootowalny obraz iso

Musisz po prostu wybrać kopię dysku CD lub wykonac obraz płyty a potem go wypalić.

Wtedy na pewno zadziała.

i to jest błąd, zrób kopie z płyty na płytę (bez kopiowania na dysk) lub zrób obraz płyty w nero, i nagraj ten obraz na CD

To ładnie :stuck_out_tongue: ja to sie na tym nie znam :slight_smile: czym mogę wypalić obraz z płyty? Daemonem? I jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość nagrania Windowsa na płytę dvd i żeby chodziło? Bo mam tylko nagrywarkę dvd a cd nagrywałam u kumpeli.

No i mam tylko jedna kieszeń wiec muszę to jednak wgrać na kompa wpierw… Tylko czy można też na dvd?

w nagrywarce DVD bez problemu skopiujesz CD - lepiej użyć tej wersji kopiowania :smiley: w sensie w Nero wybrać “Kopiuj cały dysk”

Ok. Ulżyło mi ze nie muszę lecieć znowu do kumpeli bo to kawałek drogi :stuck_out_tongue: super ze mogę nagrać to na dvd :smiley: Tylko mam jedna kieszeń. Sprobuje nagrać przez nero. Mam nadzieje ze to już ostatni raz :stuck_out_tongue: zaraz napisze o skutkach tego mojego nagrywania :slight_smile:

w jednej kieszeni da radę - puszczasz kopiowanie - i w odpowiednim momencie nero powie żeby zmienić płyty

Boshe… ja nie wiem… czy ja jestem taka ciemna? nie mogę tego nagrać :confused: zaczynam się już denerwować. Stworzyłam ten obraz. Wgrałam na płytę i w sumie jest to samo tak jakbym nie tworzyła obrazu. Czyli w Windowsie normalnie się otwiera a podczas restartu już nie… Nie wiem o co to chodzi…

Jeszcze jedno. Jak nagrałam startowy dysk z danymi to coś tam poszło ale nie to co trzeba. Tzn płyta sie uruchomiła po restarcie ale to chyba źle nagrałam… No i później nagrałam normalnie dysk z danymi i w sumie to nic nie dało. Nic sie nie otworzyło. Czy powinnam to nagrać jako image cd? Bo nagrywałam jako image dvd… jest jakaś różnica?

Otwierasz Nero StartSmart > wybierasz “Kopia zapasowa” > Kopiuj CD > zapyta o płyte - wkładasz płytke z windows , zamykasz kieszeń i zaczyna zczytywać > jak skopiuje płyte na dysk wysunie się kieszeń i i zobaczysz komunikat “Włóż czysty nośnik” > wkładasz , zamykasz kieszeń i reszta robi się sama

Powodzenia.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/359,1 … C4%85.aspx

W dniu 04.06.2008 , o godzinie 23:22 został dopisany post przez levisek82

Lub wpisz w google boot.ima

W dniu 04.06.2008 , o godzinie 23:27 został dopisany post przez levisek82

Lub wpisz w google boot.ima