Bootowalny Windows XP

Witam. Otóż pobrałem z serwera msdnaa (akademickie oprogramowanie) Windowsa XP i mam pytanie jak go wypalić na płytę CD. Ściągnięty Windows jest w formacie obrazu płyty, czyli .iso … Wiem, że mogę skorzystać z programu typu Nero, nlite, imgburn czy jeszcze pełno wszelakich, ale chodzi mi o to aby mój nowy Windowsik był bootowalny… I teraz moje pytanie, jak sprawdzić czy ten obraz jest bootowalny? jest jakis folder na tej plycie(obrazie) folder typu boot ? Ściagnalem Windowsa XP SP 3 , i moje kolejne pytanie, czy SP 3 zawiera w sobie już sp 1 ?

pozdrawiam, trzymajcie fason :wink:

Jeżeli jest w formacie .iso to musi być bootowalny.Możesz to sprawdzić za pomocą PowerISO.

ok, dziękuje za odpowiedzi…

jeszcze mam pytanie, czy mimo że na ide 1 jako master jest ustawiony dysk ze system to jeżeli w biosie zmienie zeby bootowalo sie najpierw z cd to tak rzeczywiscie bedzie, czy trzeba takze zmienic te zworki?

i czy do golego windowsa xp potrzebny jest service pack? bo slyszalem ze ten sp1 wprowadza obsluge usb 2.0 , ale czy bez niego nie da rady? w ogóle te service packi są potrzebne ?

Nie trzeba zmieniać żadnych zworek.

Tak i tak! Oczywiście.

a czy windows xp z SP 3 zawiera już w sobie SP1 ?

Tak,sp2 też

Jeśli nagrywasz ten obraz, to niczego specjalnego nie musisz robić, by był bootowalny.

mam bardzo poważny problem, gdyż jednak ta płyta nie chce się zbootować !!

A guzik wciskasz tak jak prosi?

Bo jako dane raczej tego nie nagrałeś, skoro pojawia się komunikat.

Ewentualnie spróbuj przywołać Boot Menu (F11 lub F12 albo inny funkcyjny - próbuj) i tam wybrać napęd CD.

Jeśli nie zadziała, możliwe, że płyta źle nagrana, lub felerny obraz. Może źle się ściągnął.

płyta jest wporządku, działa i na innym kompie i na laptopie… guzik wciskam, ale no nie wiem, możliwe by klawiatura nie działała w tym momencie, a potem jak już się załaduje system to zaczyna działać?

nic nie pomaga ;< ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Dodane 12.09.2011 (Pn) 21:46

dodam jeszcze, że po tym napisie : dowolny klawisz spowoduje rozruch z cd , pojawia sie komunikat ze mam dwa windowsy(!) i że mam wybrać który ma się załadować, lecz klawiatura nie działa(?) i nic nie mogę wybrać, po czym po jakimś czasie ładuje się system … może to być spowodowane że próbowałem zainstalować windowsa na innym dysku, lecz na marnę bo i tak się ładował tamten i sformatowałem tamten dysk

Klawiatura usb?

tak, zgadza się

W biosie usb keyboard ustaw na enabled albo podłącz klawiatrure ps2

SIERRACOSSI, nie do końca rozumiem o co chodzi z tą klawiaturą, jestem laikiem, chodzi by w biosie tam gdzie jest PS/2 keyboard power on , zmienic z disabled na Any Key ? nigdzie indziej nie ma żadnej zmianki o klawiaturze ;p

kamil, mógłbyś zdradzić jak się zeruje ten główny sektor rozruchowy? znalazłem coś w necie, ale tekst dotyczy visty http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … -1374.html … czy mam otworzyć ‘uruchom’ i wpisac fixmbr ?

Dodane 12.09.2011 (Pn) 22:30

czy może być to wszystko, cały ten syf spowodowany tym że VIA SATA Raid Utility mam jako Enabled?

Dodane 12.09.2011 (Pn) 22:37

możliwe że to faktycznie coś z klawiaturą, bo gdy jest napisane by wcisnąć jakiś klawisz do rozruchu z CD, wciskam num luck żeby sprawdzić czy działa klawiatura, a lampka nie zapala się

To co pisze kamil to nie ma nic wspólnego z instalacją systemu,to jak by Ci sie nie chciał uruchomic zainstalowany system…

Musisz włączyć w biosie klawiature USB…inaczej przy opcji wcisnij dowolny klawisz aby uruchomic instalacje systemu nie pójdzie.Lub klawiatura zwykła,nie usb

nie mogę w to uwierzyć, że wina leżała po stronie klawiatury !!

Nic innego niż kupno nowej klawiatury nie możesz zrobić, niestety :stuck_out_tongue:

ale ta moja klawiatura usb jest sprawna… tylko nie wiem gdzie w biosie to ustawić żeby działała podczas rozruchu …

dzięki wielkie za pomoc, jestem poważnie wdzięczny, bo się męczyłem z tym kompem drugi dzień… jeszcze raz dziękuje za wszystkie odpowiedzi, idę spróbować formatować tego kompa, bo znalazłem jeszcze jedną klawiaturę, tylko że zagrzybiałą, ale może da radę sformatować, strokrotne dzięki

Dodane 12.09.2011 (Pn) 23:28

ta zgrzybiała w ogóle nie działa, ale podłączyłem obie klawiatury, tę usb i tę ps2, by zrobić rozruch z cd wcisnąłem enter z ps2, a by zaakceptować wcisnę F8 z tej usb , zobaczymy co wyniknie, jeszcze raz dziękuję za pomoc