Bootowanie systemu z dysku w kieszenii - Laptop Dell

Witam!
W moim laptopie Dell Inspiron 3537 zaczely pojawiać sie problemy z dyskiem, mianowicie system zaczął wolno chodzić. Zrobiłem zatem format. Nowo postawiony Windows 10 zamarzał po kilku minutach. Uruchomiłem program do diagnozy i wyszło prawie 200 000 000 błędów (C7 jeśli dobrze pamietam) związanych z komunikacją dysku z płytą główną. Aby ominąć szukanie takiej listwy łączącej, kupiłem kieszeń i wrzuciłem dysk w kieszeń. Jednak system nie chce startować. Czy jest jakiś sposób by w tym laptopie zbotoować Windowsa 10 z dysku podpiętego do kieszeni w miejsce nagrywarki DVD?

Może zacznij od początku.Powoli. System. Dysk. Jaki program do diagnozy? Domyślam sie że C7 to Ultra DMA CRC Error.
Wstaw screen tego czym diagnozowałeś

Co tu chciałeś opisać? Mogę się tylko domyślać ale to za mało.
Opisz problem dokładnie od początku i nie w stylu " mam wirusa ale antywirusy go nie wykrywają"

System to Windows 10. Dysk to zwykły stary HDD Toshiby 1 TB.
Laptop to Dell Inspiron 3537. Program HDD Tune znalazł mi bardzo dużo błędów C7, więc pomyślałem że przerzucę dysk do kieszeni. Jednak gdy dysk jest w kieszeni, system nie startuje. Niestety nie posiadam teraz screena z programu do diagnostyki :frowning: Chodzi mi po prostu o to, czy jeśli jeden jedyny dysk w laptopie jest nie na swoim miejscu, a w kieszeni, to jest możliwość z tego dysku wystartować system.

Żle pomyślałeś. C7 to to najpierw problem z taśmą. Jak wymiana taśmy nie działa lub jej przepięcie do innego portu, to problem z dyskiem lub płytą.
Wróc jak było (fizycznie i jeśli się uda to przeskanuj i wstaw obraz s.m.a.r.t .
Jak nie działa to zmień taśmę i port
Ale jak piszesz ze 200 000 000 błędów w chyba C7 to raczej dysk.
Bez zobaczenia całości screenów diagnostycznych nikt ci czegos sensownego nie powie.
200 000 000 błędów . Pierwszy raz o czymś takim czytam.
Ja, jeśli miałbym takie coś, poszedł bym do serwisu. Taśmę ,dysk można wymienić ale jak jest uszkodzone gniazdo w płycie lub kontroler to to juz większy wydatek.


Wysyłam zdjęcie z HD Tune. Przepraszam, że nie screen ale obecnie lapek startuje raz na 100 prób i udało mi się włączyć tryb awaryjny bez obsługi sieci.

Jedyne co moge poradzić to wymienić taśmę, jak to nie pomoże i dalej te wartości w C7 będą rosły to oznacza że albo dysk albo gniazdo na płycie albo kontroler na niej. Tu już by trzeba było serwisować. Jeśli wartości nie będą rosły a z systemem dalej problemy to ja bym zrobił czystą instalację i obserwował.
Tu niedawno ktoś miał ok.5000 i juz były problemy a ty masz ponad 191 milionów.

1 polubienie