Bootowanie Ubuntu i znak podkreślenia - instalacja z USB

Witam, problem polega na tym, że pendrive z ubuntu utworzony przy pomocy programu “LinuxLive USB Creator” bądź “Universal USB Installer”, po uruchomieniu i wybraniu w biosie bootowanie z USB, pojawia się migający kursor i nic się więcej nie dzieje. Pendrive miga, że coś robi i tak z 20 min, po tym czasie skoczyła mi się cierpliwość.

Problem pojawia się na dwóch kompach: - blaszak windows XP, - laptop 7 64bit (niezależnie na którym robię pendriva, czy na którym próbuje go uruchomić), próbowałem na dwóch różnych pendrivów, jak i dwóch różnych dystrybucji ubuntu 11.10 i 12.04 Beta 1 i 2. Robiłem tak poprzednio 6 miesięcy wstecz) wiele razy i nigdy nie maiłem problemu.

A najlepsze jest to że jak uruchomie kopa z DVD ubuntu live i wtedy przygotuje pendriva, wszystko działa tak jak powinno.

()

Na początek po prostu skorzystaj z innego pendrive. Podaj wielkość w GB. Sformatuj w systemie FAT.

korzystałem z dwóch pendrive’ów, jeden 1GB drógi 8GB, nie ma różnicy na którego instalowałem, na jakim sprzęcie to robiłem i pod jakim systemie (windows 7, XP), pendriva mogę jedynie zrobić spod ubuntu, zainstalowanego bądź uruchomionego z DVD.

Przeglądałem różne fora i chyba nie jestem odosobniony z tym problemem ale jednak nikt nie ma rozwiązania ani tym bardziej przyczyny.

Ubuntu oficjalnie zaleca Universal USB Installer do przygotowania pendrive na Windows. Sprawdź czy na pewno próbowałeś tym programem.

http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download

Powinno zadziałać przez UNetbootin, choć radziłbym po odpaleniu Live’a zrobić obraz narzędziem wbudowanym w Ubuntu - można użyć dowolnego ISO Ubuntu na dysku.

http://unetbootin.sourceforge.net/

Aha, już 26. kwietnia Ubuntu 12.04. Moim zdaniem warto się wstrzymać z instalacją jeżeli wydanie LTS będzie już niedługo.

tak korzystałem z tego narzędzia, wszystko przebiega niby dobrze jednak komputery nie startują.

Wiem że mogę zrobić z live (i działa) ale chciałem uniknąć nagrywania każdej kolejnej dystrybucji na DVD, a czasem potrzebuję zrobić na “szybko” Live linux na laptopie który nie ma dvd-romu

Wystarczy nagrać jedną i wskazywać ISO tej, której chcesz przygotować Live USB. To najlepsze rozwiązanie.

Spróbuj UNetbootin. Ten program chyba ani razu mnie nie zawiódł.

Użyłem UNetbootin, na laptopie pod windowsem 7 na pendrive 8GB, ubuntu 11.10 32bit. Wszystko przebiegło bez problemów.

Uruchamiam blaszaka, dioda na pendrive miga, na ekranie miga kursor i nic.

mam stare dystrybucje ubuntu bodajże od 7.xx, sprawdzę czy na nich uda się uruchomić

To jest najprawdopodobniej wina Twojego BIOSU…

Dodane 06.04.2012 (Pt) 14:01

Znalazłem jeszcze LinuxLive USB Creator. Nigdy go nie używałem, ale możesz spróbować:

http://www.linuxliveusb.com/en/home

Mam ten sam problem. Jak nagram iso ubuntu 11.10 unetbootinem, YUMI lub Universal USB to niby bootuje mi z pena ale pojawia się tylko biały migający znak zachęty. Czekałem ok. 15min, jednak nic nie szło dalej. Próbowałem na dwóch penach, jednak na obu tylko ten znak zachęty. Z jednego wcześniej zainstalowałem win7 więc raczej powinien być sprawny. Unetbootinem próbowałem także ściągać instalacje Ubuntu przez niego, jak też dać przez niego wersję net(żeby się zainstalował z internetu), jednak nic tylko ta biała kreska. Jednak jak nagrałem to ISO Ubuntu przez ultraISO na pena to pojawiło mi się Syslinux 3. coś tam dalej i na tym znów stało. Sprzęt na którym próbuje zainstalować to netbook MSI U135DX

Mi sie wydaje ze moze być to wersja 64 bitowej wersji. mi 64 zwieszala sie w menu bootloadera, a 32 przynajmniej wyrzucalo errory. a co najlepsze na kompie z prockiem intela hulało :slight_smile:

Jaki masz procesor ?

ja mam to samo na moim terminalu HP Compaq t5720 Thin Client i system był instalowany na pendrive i na kartę CF i też tylko znak zachęty. Jak instalowałem Debiana to nie miałem tego problemu. Dodam, że podczas gdy znak zachęty jest wyświetlany można kombinacją alt+f1 przełączyć się na ekran logowania do konsoli. Tak czy siak nie rozwiązuje to problemu bo np gdy chcemy aby coś się uruchomiło (np startx) razem z systemem ta wada to uniemożliwia.