Bootowanie usb - brak opcji w bios

Nie mam opcji bootowania z usb w biosie,a mam nie dysponowany dysk.Chciałem sobie ubuntu włączyć z pendrive.Czytałem trochę w internecie(nawet tu na forum) i wiem już że nie możliwe jest,ale znalazłem coś co mnie zaciekawiło:

https://help.ubuntu.com/community/BootF … =%28USB%29

Nie ogarniam trochę tego i proszę o pomoc.

Jeśli to jest bez użyteczne to czy jest coś takiego co by z bootowalnego cd zbootować usb ?

Nigdy tego nie sprawdzałem ale niedawno wyczytałem gdzieś na jakimś linuxowym forum, że w takim przypadku jak Twój można użyć bootowalnej dyskietki, która uruchamia system z pendrive’a. Niestety wyczyściłem historię w przeglądarce i nie podam Ci nic więcej na ten temat. Znalazłem to info szukając czegoś o Puppy Linux i o DSL. Na “pocieszenie” mogę Ci napisać, że u mnie jest opcja bootowania z USB a mimo to Linux nie wstaje. 8)

:roll:

rosiak112 , problem przez Ciebie przedstawiony to raczej problem sprzętowy, nie dotyczący Linuksa, tylko bootowania z USB ogólnie, dlatego przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.

Jaką masz płytę główną? Być może jest do niej nowszy bios z opcją bootowania z USB.

dyskietka i tak odpada bo nie mam stacji dyskietek.

A Bios nie wiem jaki mam ale przy włączaniu pisze American Megatrends

Przy włączaniu kompa pisze MaxData.

HP pomoze… w opcjach wybierz ‘format dysku’ (lub cos w tym stylu) - po podlaczeniu pendrive powinien byc widoczny w biosie jako dysk 8)

tylko jak pisałem mam problem z dyskiem i jestem teraz na linuxie ubuntu live cd

pytasz sie w temacie o boot z USB, nie? uzyj narzedzia HP do sformatowania pendrive’a i wtedy popatrz w bios… 8)