Bootowanie z dyskietki

Witam.

Mam pytanie. Mój kumpel ma starego laptopa California Access 6700 i ma na nim sformatowany dysk. Stacja dysków nie bootuje ani oryginała jak i pirata XP. Zrobiłem więc instalacje z pendrive (na moim netbooku działało wyśmienicie). Kumpel wchodzi w BIOS i próbuje zmienić bootowanie na usb, ale ma do wyboru tylko HDD, CD-ROM i Floopy. Pomyślałem więc, że można by było zrobić dyskietkę, która przekierowywała by bootowanie na pendrive (u kumpla dysk E:). Mianowicie jak to zobić? Próbowałem robić plik boot.ini na dyskietce, ale nic nie bierze.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

oj kolego chyba chcesz przechytrzyć sprzęt który na to nie pójdzie. lepiej i szybciej będzie załatwić przenośny napęd na usb, a tak z ciekawości ściągnij albo Gparted lub Hirensa boota i zobacz czy się bootuje

spoko. we wtorek napisze czy bootuje. może coś jest nie tak z biosem i nic nie chce bootowac. wcześniej zrobiłem dyskietkę startową win98 i nie bootowało. tak w ogóle to płytka z biosem (ta na płycie głównej) zle jest zgrzana i nie chciał się włączać albo dawał wykrzykniki, ale wsadziliśmy z kumplem papier pod obudowę i przytrzymuje i działa. mam nadzieje ze będzie bootowac bo inaczej nawet nowego biosa nie zainstaluje

PS. Zmien podpis bo masz napisane ze masz procek 1.73 Mhz - chyba ze ci win 7 na megahercach na takim działa :stuck_out_tongue:

nie zmienię bo taki mam. Oj kolego win7 chodzi idealnie, na prockach atoma Win7 świetnie śmiga

Taki offtop, ale powinno być Ghz, a nie Mhz oto mi chodzi