Bootowanie z pendrive nie idzie


(Inkoo) #1

Chciałem zrobić botowalnego pena z obrazem iso dr.web live cd za pomocą unebootina a pózniej sardu zmieniłem ustawienie w biosie żeby było fist removal device.Jednak po restarcie normalnie startuje system.Jak jest przyczyna?? P.S bootowanie z cd/dvd uruchamia się próbowałem.


(Sp5fw) #2

Z Twojego opisu nie wynika, że przygotowałeś pendriva tak aby był botowalny. Tu masz link do programu do botowania pendrive http://download.chip.eu/pl/FlashBoot-1. ... 38863.html. Ewentualnie poczytaj inną metodę botowania pena : http://www.slow7.pl/index.php?option=co ... mitstart=3 . Po wykonaniu botowalnego pena, nie wrzucasz obrazu ISO lecz wypakowujesz pliki znajdujące się w obrazie iso na pendrive! !!

POZDRAWIAM


(Atis) #3

Poczytaj do czego służą programy UNetbootin i SARDU o których wspomniał autor tematu.

Poza tym nie trzeba żadnego programu, bo Dr.Web udostępnia specjalną wersję:

Dr.Web LiveUSB


(Jasiek.w) #4

Ściągnij sobie program do prób bootowania bez wychodzenia z Windowsa : http://mobalivecd.mobatek.net/en/download.html - bez instalacji, wchodzisz w program i sprawdzasz bootowalność pendriva.


(Inkoo) #5

Przeczytałem na kturymś z forum że trzeba zmienić w biosie aby pendrive był widziany przez bios jako dysk teraz patrze gdzie jest ta opcja. :?