Bootowanie z pendrive'a - jak sprawdzić czy jest możliwe?

Jak bez pendrive’a sprawdzić czy możliwe jest zbootowanie go? Może gdzieś to w biosie jest, albo w menu wybierania urządzenia do bootowania powinno być coś dodatkowego?

Sprawdź w ustawieniach BIOS’a czy masz możliwość bootowania z pamięci USB. U mnie na laptopie BIOS w sekcji “priorytetów bootowania” posiada pozycję “boot from USB device”. Podobnie mam w komputerze stacjonarnym, teraz bootowanie z urządzeń USB to norma.

jak nie masz pena to jak go chcesz zbootować? imo bez sensu…

A nie pomyślałeś o tym że ktoś może mi pendrive’a podrzucić? Narazie nie mam ale na przykład za parę dni mogę mieć. Tylko pytam się, bo po co mi jakiś system na nim skoro nie będe mógł go zbootować?

Bios jest nieaktualizowany od nowości (a komp ma już pare lat), więc właśnie nie wiem czy może bootować z usb (ale zaraz looknę)

edit: zwiedziłem biosa i nie ma on możliwości bootwania z usb (dodatkowo dowiedziałem się że moja nagrywarka nie jest podłączona :stuck_out_tongue: ) - może da się to jakoś rozwiązać? :stuck_out_tongue:

zaaktualizuj bios…

To jedyne wyjście? Z aktualizacją biosu nie mam żadnego doświadczenia - wiem tylko tyle że jak zbraknie prądu to może się później w ogóle komp nie podnieść :smiley: