Bootowany Pendrive z Windows 10 na starym Biosie


(maciekk26) #1

Witam po bardzo długiej przerwie mój problem jest związany z starym biosem z 2008 roku ustawiam na start z usb i niestety pokazuje się tylko logo windows i nie reaguje. Jest możliwość zainstalować ten system?


(Seba228215) #2

Rufus i w nim domyślne opcje, dodatkowo zaznaczone łatka dodatkowa partycja dla starszych płyt głównych​. Dla bezpieczeństwa zaznaczyć jeszcze pokazuj numery dysków twardych czy jakoś tak. Wczytujesz iso, i masz ntfs dla bios/uefi cms. I jak ci zrobi pendrive, to w bios wybierasz podajże zakładka boot, hard drives priority twój usb jako pierwszy, a drugi docelowy dysk. I jak przejdzie instalacja i pc/laptop się uruchomi ponownie, to wypiąć pendrive i się pojawi logo 10 i możesz konfigurować. A jak zostawisz pendrive w porcie, to musisz w bios ustawić twój dysk na first, a second disabled w boot hard drivers.


(maciekk26) #3

Niestety nie ładuje… pokazuje się niebieskie logo W10 w bios jak startuje z pendriva i sie zawiesza…


(Astor44) #4

Podaj więcej danych! Chodzi o laptop (jaki?) czy komputer stacjonarny? Jeśli stacjonarny, to podaj firmę i model płyty głównej. Niemożliwe żeby BIOS z 2008 roku nie miał opcji startu z USB. Jak wykonany został ten pendrajw? Jeśli ma być instalowana ostatnia wersja Win10, to najlepiej do wykonania pendrajwa użyć: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html


(JNJN) #5

A nie lepiej nagrać płytę? może bios nie wspiera bootowania z USB?


(stens1950) #6

To znaczy że startuje z pendrajwa, żle nagrany pendriwe lub złe ISO


(maciekk26) #7

jak bym posiadał płytę do bym to zrobił. Windows 7 startuje normalnie i Vista z usb tylko z tym jest coś nie tak. Media creation tool no spoko tylko po kliknieciu pokazuje sie taki komunikat: MediaCreationTool.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.

Płyta : Intel 915 series Express
Procesor : Pentium 4
2.8 GHz
1,5 Ram


(maciekk26) #8

tak ale ja juz wieloma programami instalowalem i na dodatek sciagalem obraz z Microsoft


(Astor44) #9

Na komputerze z 1,5 GB RAM nie da się zainstalować Windows’a 10.


(maciekk26) #10

da sie zainsatalowac poniewaz potrzebuje 1gb pod x86


(Astor44) #11

Fakt! Pardon! Wygląda z tego, że będziesz musiał użyć innego komputera lub innego systemu do utworzenia bootowalnego pendrajwa.


(JNJN) #12

A to mieszkasz gdzieś na bezludnej wyspie? kosztuje parę groszy i masz.