BootRacer - sprawdzamy czas ładowania się Windowsa

Często mnie to zastanawiało… jak długo on naprawdę się włącza? Przecież to niemożliwe żeby system tak długo się włączał !!

Tak naprawdę najczęściej to nie system się długo włącza, tylko programy które go zamulają. Czasem warto się nawet zmusić i napisać proste macro które nie będzie obciążało startu systemu. Kiedyś napiszę o tym posta :wink:

Musimy pobrać najpierw program BootRacer ze strony producenta. Następnie instalujemy program - od tej pory będzie startował zawsze z systemem i obliczał jego start. Nie ruszamy wtedy myszką i klawiaturą, jak komunikat programu na to wskazuje. Plusem tego programu jest że mówi nam kiedy możemy zacząć pracę z systemem - unikniemy destabilizacji systemu, bo nie zaczniemy pracy jeszcze podczas uruchamiania systemu!

Uwaga!

Zauważyłem, że BootRacer nie zawsze się włącza, aby działał zawsze poprawnie należy ustawić Sensitive Level w menu Advanced. Nie mogłem zmusić programu do pracy na Seven, gdyby komuś z Was udało się - piszcie. W Windows Seven niestety program raz odpala się raz nie, może w następnej wersji producent to poprawi.

Capture.JPG