Bootscreen w Ubuntu 10.04 w rozdziałce 800x600

Witam!

mam taki mały problem.

na początku było OK. Bootscreen (nie wiem jak to nazwać w języku linuxowym ale chodzi o ten napis ubuntu i te kropeczki podczas ładowania) był w pełnej rozdziałce (1280x1024) a po instalacji sterów, (które chodzą wspaniale i nie chcę tutaj nic ruszać bo znowu będzie z X.Orgiem problem) bootscreen jest w 800x600 i nie ładnie to wygląda. Dodatkowo jest po lewej stronie czarny pasek, ekran jest niedopasowany. Co zrobić by bootscreen był w 1280x1024 tak jak moja rozdziałka w ubuntu?

vga=795 dopisz do parametrów jajka w grubie.

Problem tkwi w sterownikach zamkniętych.

to znaczy co mam zrobić?

Edytujesz xorga poleceniem: sudo gedit /etc/X11/xorg.conf następnie:

http://ubuntuforum.pl/showthread.php?t=72998

Po co edytować xorg.conf, Chillout zaproponował duże lepsze rozwiązanie. Nie pamiętam dokładnie jak to było w grub2, pisze z pamięci, jak gdzieś się pomylę to mnie poprawcie. A więc edytujesz plik /etc/default/grub i znadujesz linę GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT i między nawiasami dopisujesz vga=795 a następnie wykonujesz jako root grub-update (albo update-grub już nie pamiętam).

Chyba nie Chillout a ja :slight_smile:

Na jasne że ty :). Pomyliło mi się, wszystko przez to że pisze z komórki (Opera mini).

usplash - dzisiaj robiłem… http://www.xkwadrat.rdl.pl/linux,zmiana … 10-04.html

i jest prawie dobrze :wink: Grub jest w większej rozdzialce-lepiej chyba wygląda w 640x480 ale mniejsza o to :wink: Usplasha nie ma w ogóle :wink: Gdy włączam ubunta na monitorze wywala błąd-pisze że nieprawidłowy tryb-należy zmienić ustawienia wyświetlania do 1280x1024 z 60Hz-coś mi się zdaje że jest wyświetlanie 75Hz którego mój monitor nie obsłuży-co z tym zrobić.

Dawidd a próbowłeś mojego rowiązania? Co do od rozwiązani alirow po prostu musisz zmienić te wartość na takie które ty masz

jednak tam nie ma nigdzie 60-75Hz jest tylko zmieniana rozdziałka chyba :wink:

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?p=728279

U mnie bez problemu zadziałało drugim sposobem.