Bootuje Linuxa, nie bootuje windowsa

Dzisiaj wymienilam zepsuty naped na nowy (czarny naped lite on ihap122 podlanczany przez ATA). Wszysko byloby super jakby bootowal sie windows ==’…linux spokojnie bootuje (ubuntu 7.1 ). Jak nie znajde rozwiazania…zainstaluje linuxa - jednak wole windowsa.

Dodam, ze system mi padl po instalacji linuxa (wubi) obok windowsa…wyskoczyl blad na 27%.

Plyta glowna Asus.

Znacie przyczyne?

Podaj więcej informacji, jaki masz rozkład partycji, Linux jest zainstalowany czy odpalasz z livecd? Co to znaczy, że Windows się nie uruchamia, gdzie masz błąd, jaka wersja tej Windy? Napęd czyli dysk twardy? Na pewno dobrze podłączony? Linux go widzi i może z niego korzystać?

edit.

Sorry za napęd, już znalazłem, że to DVD. Po wypięciu go wszystko działa?

Partycje byly przed zainstalowaniem linuksa 4. (oczywis ie wywalilo blad na 27% i Nie wiem jak teraz jest.). Odpalam z Live CD. Blad jest na ekranie przed ladowaniem windowsa ‘Blad ladowania systemu’. Windows XP proffesional…bodajze. Na 100% jest dobrze podlaczony. Odpala live cd linuxa…swieci sie dioda.

“Błąd ładowania systemu” to dość ogólnie powiedziane, nie wyświetlił ci się tam żaden kod? Większość dystrybucji ma w trybie livecd zintegrowany GParted, podaj dokładnie ze wszystkimi szczegółami jakie masz partycje, sprawdź czy da się je zamontować (pamiętaj by montować przy wYłączonym GParted) i czy nie masz na nich jakiś dziwnych plików, albo braku standardowych. Jakie distro pobierałeś i skąd, chodzi o to instalowane.

edit po raz kolejny.

Spróbuj odpiąć napęd i wtedy zbootować Windowsa, jeśli chodzi o uszkodzenia sprzętu Lin jest bardziej tolerancyjny od Wina.

Nic sie nie wyswietla. ‘Blad ladowania systemu’ dotyczy partycji.

Ubuntu 7.1 … skad pobierane nie mam pojecia.

Ciekawe jak zbootuje bez napedu?==’

Linux w moj komputer pokazuje mi

-Stacja dyskietek

  • 2 napedy (nowy i stary niesprawny)

-Filmy Muz (partycja z filmami)

-Obrazki(partycja )

-Software (nie wiem co to)

-windows

-Wingames

-Wolumin 11,4 gb disk

-System plikow

Nic podejrzanego nie widze oprocz tego, ze w 2 miejscach sa prawie takie same pliki.

Ubuntu 7.10 to system ze stycznia 2007 roku, najnowsza wersja to 11.04 http://www.ubuntu.com/. Raczej nie jestem w stanie udzielić ci pomocy przy tak starej dystrybucji, sam zaczynałem od 8.04. Kiedyś Linux miał ogromną tendencję do psucia wszystkiego czego dotknie, w zasadzie możesz jeszcze spróbować naprawić system plików i przeskanować dysk antywirem z livecd ale to pewnie strata czasu. Zreinstaluj Windowsa i jeśli będziesz chciał kiedyś dograć Linuksa skorzystaj z aktualnego wydania.