BootVis - dziwny log

Witam! Otóż mam problem z programem BootVis i w sumie z moim komputerem. Przed chwilą skończyłem instalować najważniejsze programy i jestem po formatowaniu dysku. Zainstalowałem bootvisa i opcją trace+drivers delays po uruchomieniu ponownym komputera dostałem taki log:

http://a.imageshack.us/img709/2620/bootvis.jpg

Co oznacza ta 12-sto sekundowa przerwa w działaniu całego komputera na początku wykresu?

Z góry dziękuję za pomoc!

Też mnie to ciekawi i nie wiem czy mam rację, ale wydaje mi się, że od momentu uruchomienia komputera, a przed rozpoczęciem ładowania plików sterowników i programów, uruchamiany jest przecież bios i operacje te nie są rejestrowane :slight_smile:

Biosu na wykresie nie ma… Wykres zaczyna się prawdopodobnie od momentu ładowania systemu

Racja, racja tridex. A jaki masz system TheFirlen? Bo BootVis działa bez zarzutów raczej tylko z XP.

Przyczynę problemu podaje BootVis.

Warning! Disk write caching is disabled.

Sprawdź:

Mój komputer->Właściwości->Sprzęt->Menedżer urządzeń->kliknij znak plus (+) obok gałęzi Stacje dysków, aby ją rozwinąć->kliknij prawym przyciskiem myszy na dysk twardy, na którym chcesz włączyć buforowanie zapisu, a następnie kliknij polecenie Właściwości->Zasady i zaznacz pole Włącz Buforowanie zapisu na dysku i kliknij przycisk OK.

Już odpowiadam na wszystkie pytania

System Windows XP Professional;

Sprawdziłem w menedżerze - “ptaszek” był zaznaczony przy buforowaniu, jednak odznaczyłem go i zaznaczyłem jeszcze raz.

TheFirlen , wykres po prostu wskazuje że w 12 sekundzie działania programu zaczął zapisywać sterowniki,nie widzę nic w tym dziwnego, zwłaszcza nie przejmował bym się tym jeżeli pokazuje to nie wspierany program, na którego wypiął się sam stwórca ‘‘Microsoft’’.

amorek273 widzę, że nie rozumiesz o co chodzi. Ujmę to tak: 1-12 sekund komputer NIC nie robi… kiedyś nie było tego problemu… zauważyłem także, że dysk wogóle nie pracuje przez te 12 sekund

To problem nie jest tylko powiązany z tym programem, ogólnie jak włączasz komputer to przez 12 sekund po przejściu do pulpitu nic nie robi czy jak, nie rozumiem bo mało szczegółowo to opisałeś.

Popatrz na BootVis. Na każdym wykresie od 0 do 12 nie istnieje żadna prosta sygnalizująca jakąś pracę… o to mi chodzi!

No to ja już ci odpowiedziałem na te pytanie , w 12 sekundzie BootVis zaczyna zapis sterowników bo możliwe że w 12 sekundzie zakończył się ładować ostatni proces ktróregoś sterownika, nie wiem czemu szukasz dziury w całym.

PS.

jak to nie istnieje, procesor widzę że od pierwszej sekundy jest zarejestrowany.

Jezus tak trudno lepiej się przypatrzeć? To pokaż mi jakąś prostą międzi 3 a 12 sekundą !!

Dobra, to może ktoś inny mi wytłumaczy, dlaczego między 3 a 12 sekundą komputer nic nie robi?

TheFirlen, może na prawdę za bardzo dramatyzujesz :wink: Zdiagnozuj dysk, sprawdź czy nie ma błędów, etc. Jeśli nie ma, to nie warto się przejmować, jak by nie było -nie rozwijanym programem.

hmmm no to nie wiem ;/ szczerze martwi mnie to trochę… być może jest coś z twardym - podaję model tak btw : ST3320620A

Przeskanuj go programem HD Tune.

A co widać na ekranie w czasie do 12 sekundy? Czy jest czarny?