Bootwanie 2 systemów - problem pomocy

Dzien dobry panowie, troszeczkę nabroiłem i wiem, że na pewno da się to jakoś szybko/łatwo naprawić tylko nie wiem jak:
Mój Laptop to ASUS K56CB i5 ivy bridge 8 gb ram i 120 gb ssd do teraz był tam zaintalowany system Windows 8(nie 8.1, nie pytajcie dlaczego haha)

Potrzebowałem zainstalować windows 7 na drugiej patrycji ze względu na specjalistyczny program którego potrzebuję tam, więc podzieliłem ten dysk z Win8 na 100 GB z Win8(bez usuwania systemu Windows 8 poprzez jakiś program do dzielenia patrycji i ten windows 8 dalej jest na tej patrycji zainstalowany tylko zbootować go nie mogę) i na nowe 20 GB pod Win7 i odtworzyłem obraz Win7 i teraz za każdym razem jak bootuję komputer mam tylko Windows 7 i nie mam opcji zbootwania do Windows 8, czy znacie jakiś program, komende, sposób dzięki któremu będę mógł znowu zbootować Windows 8, który jest normalneie dalej zainstalowany i nieruszany na dysku?
Opcja, która najbardziej bym chciał to:

  • Standardowo będzie się bootować do Windows 8 bez klikania niczego, a jeżeli będe potrzebował to klikam „ESC”(wybieram Windows 7 zamiast 8 i bootuje 7) ale najbardziej zależy mi żeby móc znowu zbootować Windows 8 na razie, pomocy!
    PS. Jeżeli to ma znaczenie to Windows 8, to jest x64 a Windows 7 jest 32 bitowy.

Po pierwsze, czemu akurat Win7 32-bit, a nie 64-bit. Masz 8GB RAM i z tego Win7 tylko 4GB 3,5 GB będzie mógł zaadresować jeżeli jest 32-bitowy.
Instalator Win7 nie wystartuje jeżeli jest schemat GPT pokazując podobny komunikat:

Zakładam, że albo miałeś Win8 zainstalowany jako legacy MBR, albo robiłeś konwersję z GPT do MBR, aby zainstalować Win7.

Sprobuj go naprawić/przywrócić bootloader używając najlepiej instalatora Win8:
https://www.youtube.com/results?search_query=Windows+8+naprawa+mbr

Potwierdzam i poprawię kolegę najlepiej Windows 7 jak 64-bit będzie miał przy 8GB RAM. Natomiast 32-bit system wykorzysta jedynie niecałe 4GB (coś około 3,2-3,5 GB).

Panowie ja to doskonale wiem, ten system windows 7 jest tylko zainstalowany do używania programu serwisowego do samochodu i to obraz „stworzony” na gotowo z internetu i pewnie ktoś go zrobił 32 bit, żeby po prostu na większej ilości komputerów się odpalał i na starszych laptopach, wiem, że 32 bit nie obsłuży nigdy więcej niż 3,5 gb i w ogóle mnie to nie obchodzi bo tak jak mówię ten system ma być tylko i wyłącznie do jednego programu starego do serwisowania samochodu, na codzień ma być ta „8” która była i która też chętnie bym przeinstalował na 10, ale też nie mogę bo mam tam też „ważny” program którego wolę nie ruszać. Ok to na razie wrzucę płytę od 10 i zobaczę czy mi automatycznie naprawi.