Bootwanie - dziwny komunikat

Witam.

Może temat nie w tym miejscu, ale naprawdę zależy mi na rozwiązaniu mojego problemu i wiem, ze są tu osoby, które mogą mi pomóc! :slight_smile:

W ostatnim czasie złożyłem nowego kompa, zainstalowałem nowego Win XP i wszystko byloby dobrze, gdyby nie to, że co jakis czas (nie zawsze) przed startem Winowsa pokazuje mi komunikat:

Boot from CD/DVD:

DISC BOOT FAILURE, INSETR SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Tekst niby zrozumialy, ale o tyle dziwny, że bez względu na to, jaką kolejność bootowania ustawie w BIOSie komunikat wystkakuje ten sam. Nawet wtedy, kiedy bootowanie ustawione jest tylko na sam HARD DISC lub samo CD.

Prosze o pomoc. Może trzeba jeszcze coś utawić, przestawić… Naprawdę już sam nie wiem

tasmy podociskaj, sprawdz napiecia na zasilaczu, smart - byc moze dysk ma jakis problem - hdtune, speedfan i deep scan na zakladce smart (online porowna i wyda jakas ocene)

A ustawiałeś w biosie:

first boot device na hdd0

second boot device CD-ROM

other boot device flop(o ile używasz) ?

Tasiemki posprawdzaj, może są luzy na molex’ach itp.

Ustawił, bo napisał.

To się pojawia gdy na dysku nie ma zainstalowanego systemu.

Pewnie poprostu jakimś sposobem uszkodził się sektor uruchomieniowy dysku. Jesli był tam xp zainstalowany to włóż płyte instalacyjną do napędu, uruchom kompa z tej płyty i włącz z instalki systemu konsole odzyskiwania systemu, gdy otworzysz ją to wpisz dwie komendy:

fixmbr

fixboot

Po tym system powinien ruszyc bez problemu.