Borderlands router problem

Witam

Chciałbym pograć z kolegami w Borderlands, lecz napotkaliśmy mały problem: Wszyscy mamy routery. Gdy mogę to hostuję grę na modemie ADSL, jednakże chciałbym grać poprzez router. Wszyscy próbowaliśmy i żaden z nas nie mógł hostować gry mając router. Czytałem o odblokowywaniu portów, lecz, gdy je odblokuję (niby) w routerze (Linksys WAN120N) nic sie nie zmienia. Bardzo proszę o jakąś konkretną pomoc, a nie odpowiedzi w stylu: “Wujek Google nie gryzie”, ponieważ nigdzie nie mogłem znaleźć pomocy. Mam nadzieję, że wy mi pomożecie :slight_smile:

Z góry dziękuję za wszystkie porady :slight_smile:

Nie tyle odblokowanie portów co raczej forwardowanie. Nie wiem gdzie to może być w oprogramowaniu Twojego routera. Poszukaj Port Forwarding albo Virtual Servers. Porty do przekierowania:

bdlnds.png

IP oczywiście docelowego komputra (ipconfig Twoim przyjacielem). Musisz to zrobić tylko i wyłacznie na serwerze. No i oczywiście serwer musi być osiągalny przez pozostałe hosty (publiczne IP albo ta sama sieć)

Zrobiłem coś takiego: http://screenshooter.net/5768628/uoujsjm

Jak będę miał okazję sprawdzić, to powiem czy się udało.

PS: Czy wystarczy, że będziemy w jednej sieci na Hamachi ?

PS2: Zrobiłem jeszcze coś takiego: http://screenshooter.net/5768628/gttqxtn. Jak tylko sprawdzę te rozwiązania, to dam znać.

PS3: Nie działa. Jakieś inne rady ?

co do Hamachi - potrzebujesz dodatkowego programu do wymuszenia na Borderlands użycia interfejsu Hamachi. Więcej o tym na http://www.cybergamer.com.au/forums/thread/36776/How-to-play-Borderlands-on-Hamachi/

http://screenshooter.net/5768628/jcaglta

http://screenshooter.net/5768628/ogfhwsg

http://screenshooter.net/5768628/dbxvfow

Według mnie Z mojej strony jest wszystko prawidłowo, jednakże kolega nadal nie widzi gry na LAN. Czy on też musi zrobić to co jest napisane na tej stronie ?

Dodane 20.08.2011 (So) 12:15

@Refresh.