(Borland) Delphi czy C++ Builder do baz i aplikacji intern.?


(Danpasall) #1

Witam ,

moje pytanie jak w temacie .Które według was środowisko jest lepsze do tworzenia aplikacji internetowych oraz programów do baz danych głównie chodzi o mysql (w delphi jak dobrze pamietam występowały małe problemy z bilbioteką mysql_lib czy coś takiego). Jak dobrze wiem to delphi ma dobre wpsarcie do tych zadań ,czy c++ builder też ? Czy po prostu różnią się one językiem programowania i nie ma to wielkiego znaczenia ?


(Ryan) #2

Aplikacje internetowe to tak mętne pojęcie, że nie da się na Twoje pytanie odpowiedzieć. Czym są dla Ciebie "aplikacje internetowe"? Aplikacją internetową może być aplikacja web serwująca stronę, przeglądarka WWW jak i multiplayerowa gra.


(Ludr) #3

Do obsługi baz polecam coś z .NET (np Visual C# 2008 express) wraz z implementacją LINQ (Language-INtegrated Query) pozwala na łatwe operowanie zapytaniami SQL z poziomu aplikacji itd.


(GL1zdA) #4

Alternatywnie masz Javę z JPA. A jeśli mają być to aplikacje webowe to wraz z JSF otrzymasz zestaw do bardzo szybkiego ich tworzenia. Dobry w tym jest Netbeans (ma fajny kreator - działa prawie jak w Delphi), przy okazji na stronie tego IDE znajdziesz dużo tutoriali na temat tworzenia aplikacji webowych.