Bot do mini-blogów


(Góral105) #1

Chciałbym napisać bota, który dodaje automatycznie na blogi Twitter, BLIP i Pinger wpisany przeze mnie wpis za jednym zamachem, że tak powiem. W jaki sposób się do tego zabrać, co proponujecie? Najlepiej byłoby wysyłać poprzez www, tak żeby każdy komu podam link mógł to zrobić.


(Spam) #2

Każdy z tych serwisów ma swoje API…

http://www.pinger.pl/dokumentacja_api


(Góral105) #3

Próbowałem coś z tym zrobić, ale jestem dosyć słaby w PHP, choć próbuję się nauczyć i nic nie wyszło. To co zrobiłem to jedynie coś do Pingera, ale i tak nie wiem co dalej.

Kod HTML: http://wklej.org/id/133925/

KOD PHP: http://wklej.org/id/133929/

I tu zaczynają się schody, bo nie wiem co dalej napisać, żeby to wysyłało do pingera. Czytałem sobie moją książeczkę w tym celu (PHP w mgnieniu oka) ale nic ciekawego nie znalazłem.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!


(Pk1001100011) #4

Dalej napisać coś w stylu:

$dom = new DOMDocument();

$dom->load(adres_z_odpowiednimi_parametrami/* http://a.pinger.pl/auth_add_message.xml/?user= ... */);

//...

W ten sposób otrzymasz odpowiedź. Możesz sobie "łazić" po elementach drzewa DOM. Poczytaj o tym w manualu: http://pl2.php.net/manual/pl/book.dom.phpMożesz zamiast XML użyć JSON: http://pl2.php.net/manual/pl/book.json.php, co wg mnie byłoby łatwiejsze:

$c = curl_init();

curl_setopt($c, CURLOPT_URL, adres_z_odpowiednimi_parametrami/* http://a.pinger.pl/auth_add_message.json/?user= ... */);

curl_setopt($c, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);

$json = json_decode(curl_exec($c));

//...

Przede wszystkim przeczytaj dokładnie dokumentacje API.

Zbyt trudny ten skrypt nie powinien być do napisania, jednak nikt (a przynajmniej ja) za Ciebie go nie napisze. Czytaj, próbuj, kombinuj i oczywiście pytaj. Najlepsza nauka to praktyka :slight_smile: .