Botowalna płyta muzyczna

Witam wszystkich. Mam dośc nietypowy problem. Potrzebuje nagrac płytę muzyczną tak, aby uruchamiała się zaraz po włożeniu do napędu, ale podczas uruchamianie komputera. Próbowałem swoimi siłami, ale niestety nic nie wychodzi. Prosze o szybką pomoc. Z góry dziękuje.

Czyli co,chcesz żeby komputer odtwarzał płytę z muzyką bez uruchomionego systemu operacyjnego?

najprościej to skorzystać z jakiegoś systemu LIVE uruchamianego z płyty (np jakiegoś linuksa), tak go zmodyfikować aby dopisać do “autostartu” tego systemu uruchomienie programu odtwarzającego zapisane na płycie mp3.

oczywiście, ważne jest aby taka dystrybucja LIVE obsługiwała jak najwięcej kart dźwiękowych, bo inaczej nici z odtwarzania. oczywiście dystrybucja musi być niewielka objętościowo, aby oprócz niej, na płycie zmieściły się również utwory np mp3.

nie jest to porada szczegółowa, a jedynie ogólny sposób na rozwiązanie sprawy. zresztą sam pisałeś, że próbowałeś rozwiązać problem swoimi siłami, ale niestety nie napisałeś więcej szczegółów na temat tych prób.

Próbowałem sam napisać plik autorun, ale niestety po nagraniu płyty nie uruchamia się.

Chwila moment - napisz dokładnie o co Tobie chodzi, bo wprowadzasz zamieszanie.

  1. Chesz aby płyta się uruchamiała podczas startu komputera?

  2. startu systemu?

  3. po włożeniu płyty do czytnika?

pozycja nr 1 jest nie do zrealizowania - najpierw musi wystartować system operacyjny.

pozycja nr 2: (1) płyta musi być włożona do napędu w trakcie startu systemu (2) w autorun musi być program, który automatycznie rozpocznie odtwarzanie płyty (jakikolwiek odtwarzacz CD)

pozycja nr 3: zależy tylko i wyłącznie od ustawień programu do odtwarzania CD. Płyty Audio CD nie posiadają klasycznego autostartu w postaci takiej jak płyty z danymi. Musisz zatem odpowiednio skonfigurować program do odtwarzania CD, aby był uruchamiany automatycznie po włożeniu płyty. Dodatkowo musi być aktywna opcja autorun w systemie (co do tego jest pełno tematów na forum - wystarczy użyć wyszukiwarki).