Botowalny pendrive , win zainstalowany, a teraz problem z pendrive'em


(Marcin260) #1

Witam

Mam taki otóż dla mnie duży problem. Ostatnio robiłem format dysku i użyłem do instalacji Windowsa 7 pendrivea. Jako iż nie umiałem tego zrobić skorzystałem z instrukcji w necie oraz programu ultra iso. I wten sposób poszło wszystko pięknie tak jak nawet się tego nie spodziewałem.

Po całej operacji zrobiłem format pendrivea, przeżuciłem na niego muzyke i pobiegłem wpiąć go spowrotem do radia samochodowego i moim oczo ukazł się komunikat "USB CHECK" a Następnie "ERROR".

I to jest właśnie mój problem. Jak przywrócić pena do poprzedniego stanu aby działał w radiu samochodowym? Dane moge na niego normalnie przeżucać między komputerami ale radio go nie czyta. Wcześniej oczywiście czytało bez problemu. Czyzby nagle się coś stało z radiem? Nie sądzę.

Bardzo prosze o rady.

Pendrive to Kingston Data Traveler G2 4GB


(kingaa16) #2

Miałam kiedyś taki sam przypadek z wieżą Sony. Wystarczyło zmienić opcję "system plików" podczas formatowania na inną. Moja wieża np. musi mieć FAT32. Ja szukałam metodą prób i błędów, bo  pendrive był sformatowany na FAT (taki wrócił od koleżanki) i nie działał.

Pozdrawiam :slight_smile:


(JNJN) #3

Sformatuj go na FAT32 i powinno być OK, teraz ma chyba NTFS.


(Marcin260) #4

Niestety formatowany był na wszystkie sposoby i dalej nic. Dane przenosi, komputer go czyta a radio nie. Nie ważne jaki system plików. Jakieś inne rady?


(Jjoasz) #5

wywal boot z pendrive'a... opcje folderów->widok->ukryj pliki i foldery systemowe (odhacz)


(Marcin260) #6

Niestety myślałem, że to będzie to a jednak nie. Wyświetla się tylko folder "System Volume ..." Czasami pojawia się jakiś plik o nazwie "Ready ..." albo cos podobnego. Nie przeczytalem bo szybko znika.


(Mistrzkun) #7

A może pomoże SpaceSniffer.Spróbuj za jego pomocą sprawdzić pliki na pendrive


(JNJN) #8

 

 

Sformatuj go tym programem i system plików ma być FAT32.

 

Lub uszkodzony.

 

i to

 


(Marcin260) #9

 

Witam, a jednocześnie bardzo dziękuję użytkownikowi JNJN za pomoc. Program z drugiego linku załatwił sprawę. Wyzerował pendrivea i muzyka śmiga w radiu samochodowym jak dawniej. Jeszcze raz wielkie dzięki Tobie i reszcie za pomoc.